Etkinlik

Binance Blockchain Week 2023 İkinci Gün

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 10 Kasım 2023
  • Okuma süresi: 5 dakika
Binance Blockchain Week 2023 İkinci Gün

Binance Blockchain Week 2023 İstanbul’un ikinci günü tamamlandı.

Binance Blockchain Week 2023 İstanbul’un son gününe Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) açıklamaları damga vurdu. 8-9 Kasım tarihlerinde iki gün boyunca süren organizasyonun kapanış konuşmasını gerçekleştiren CZ, kripto varlık sektörü için önemli bir pazar olan Türkiye’yi desteklemeye devam edeceklerini belirtti ve bu çerçevede kullanıcıların taleplerini önceliklendirerek topluluk iş birliklerini artıracaklarının altını çizdi.

CZ konuşmasında, Bitcoin fiyatının geleceği ile ilgili görüşlerini paylaştı. CZ, Bitcoin fiyatının tarihsel olarak her dört yılda bir 100 kat arttığını, bu yıl da 100 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini söyledi. CZ, kripto para sektörünün büyümesi ve gelişmesi için düzenleyici netliğe ihtiyaç olduğunu Binance’in düzenleyicilerle iş birliği yapmaya hazır olduğunu ancak kullanıcıların çıkarlarını korumak için de mücadele edeceğini belirtti.

CZ konuşmasında ayrıca Binance’in yeni ürünü olan Web3 Wallet’ı tanıttı ve Web3 Wallet sayesinde kullanıcıların Web3 uygulamalarına kolayca erişebileceği, kripto para birimlerinin güvenli bir şekilde saklayabileceği ve yönetebileceği bir cüzdan uygulaması olduğunu belirtti.

Binance Blockchain Week İstanbul’da Web3 ve Kripto Geleceğini Tartıştı

Binance Blockchain Week 2023 İstanbul’un ikinci gününde ana tema, Web3 ve kripto para sektörünün bir sonraki milyar kullanıcıya nasıl ulaşabileceği ve onlara nasıl hizmet edebileceği oldu. Bu bağlamda, Web3’in sunduğu fırsatlar, zorluklar, trendler ve vizyonlar çeşitli paneller, konuşmalar ve atölye çalışmaları ile ele alındı. Etkinlikte, Web3’in kadınlara sunduğu fırsat eşitliği, Web3 oyunlarının seviye atlaması, Web3 dünyasında Web2’yi deneyimlemek, Türk Web3 projeleri tanıtım turu, bir sonraki boğa dönemine hazırlanmak, blok zinciri teknolojisinde güven inşası, Trust Wallet’ın yeniden markalama serüveni gibi konular öne çıktı.

Binance Blockchain Week 2023 İstanbul’un ikinci gününün açılış konuşmasını Binance CMO’su Rachel Conlan geçekleştirdi. Konuşmasında blockchain teknolojisinin nasıl etkinleştirildiği ve hikayelerin nasıl anlatıldığı konusunda farklı bir zihin yapısına ihtiyaç duyulduğunu belirten Conlan, Binance’in kullanıcı geri bildirimlerini ürün ve hizmetlerini geliştirmek için nasıl kullandığını ve 1 milyar kullanıcıya ulaşma hedeflerini paylaştı. Türkiye’nin Web3 ve kriptodaki yüksek potansiyelinden övgüyle bahseden Conlan, Binance Blockchain Week’i bu yıl İstanbul’da düzenlemeye bu potansiyel nedeniyle karar verdiklerini belirtti. Conlan, “İstanbul’da ekosistem çok canlı ve sürekli gelişiyor. Türkiye globalde büyüklük anlamında dördüncü, yakında üçüncü olacak. Dolayısıyla bu pazardan öğreneceğimiz çok şey var” dedi. Binance Blockchain Week gibi çevrimdışı etkinliklerin, özellikle Web3 alanındaki iş birliğini teşvik etmeye nasıl katkıda bulunduğunu anlatan Conlan ayrıca, daha fazla tartışma ve katılım fırsatı sunmak için Binance olarak gerçekleştirdikleri çalışmaları aktardı.

Trust Wallet’ın CEO’su Eowyn Chen, Binance Blockchain Week İstanbul’un ikinci gününde Trust Wallet’ın yeni adının MoonPay Wallet olacağı açıklandı. MoonPay Wallet, Trust Wallet’ın mevcut özelliklerini ve kullanıcı deneyimini korurken, yeni özellikler ve geliştirmeler de sunacak. Bu yeni özellikler arasında, daha geniş bir kripto para listesi, daha iyi güvenlik özellikleri ve daha kolay kullanım yer alıyor.

Web3 ve Blockchain kadınların hayatlarını nasıl değiştirecek? 

Binance Blockchain Week İstanbul’un ikinci gününde ayrıca, Web3 ve blockchain teknolojilerinin kadınlara sunduğu fırsat eşitliği, kariyer gelişimi, finansal özgürlük, sosyal etki gibi konular tartışıldı. Etkinliğe katılan kadın liderler, Web3 ve blockchain teknolojilerinin kadınların hayatlarını nasıl değiştirdiğini, karşılaştıkları zorlukları ve başarı öykülerini anlattılar.

Etkinliğin bir diğer önemli bölümünü de Web3 oyunları ve metaverse konusu oluşturdu. Blockchain teknolojisi ile oyun sektörünü birleştiren, oyunculara daha fazla özgürlük, mülkiyet, katılım ve kazanç sağlayan oyunlar olarak tanımlanan Web3 oyunlarının ve sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, sosyal medya, e-ticaret gibi unsurları bir araya getiren, dijital bir evren olan metaverse’in sektördeki durumu, geleceği, trendleri, zorlukları ve fırsatları ele alındı. Etkinliğe katılan Web3 oyun geliştiricileri, projelerini tanıttılar ve bu alandaki deneyimlerini paylaştılar.

Binance Blockchain Week 2023 İstanbul’un ikinci gününde ayrıca, Türk Web3 projeleri tanıtım turu gerçekleştirildi. Bu turda, Türkiye’den blockchain ve Web3 teknolojileri alanında faaliyet gösteren girişimler, projelerini ve vizyonlarını anlattılar. Bu girişimler, sektördeki inovasyon ve gelişimin birer örneği olarak gösterilirken, etkinlikte, Türkiye’nin Web3 ve blockchain teknolojilerine açık bir ülke olduğu, bu alanda yüksek bir potansiyel ve yetenek olduğu vurgulandı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir