Web 3.0

Bitci, sektör payını yüzde 12’ye çıkardı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 5 Eylül 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Bitci, sektör payını yüzde 12’ye çıkardı

Bitci CEO’su Ahmet Onur Yeygün, Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olma hedeflerine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Kripto para borsası Bitci, Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olma hedefiyle yeni yaklaşımlar ve uygulamalar geliştirmeye devam ediyor. Bu yıl Türkiye’deki kripto yatırımcılarına yönelik hamleleriyle trading ortamının gelişimine önemli katkılar sunan Bitci, 2023 sonuna kadar Türkiye’nin en büyük iki kripto para borsasından biri olmayı amaçlıyor.

Bitci, 2018 yılından bugüne kadar kripto para ekosisteminde yürüttüğü çalışmalarla sektördeki konumunu güçlendirmeye devam ediyor. Geliştirdiği stratejiler ve hayata geçirdiği uygulamalarla Türkiye’de finansal teknolojilerinin geleceğine yatırımlar yapan Bitci, önümüzdeki süreçte bu yatırımların sonuçlarını alarak, yatırımcıları daha güçlü bir ekosistemle buluşturmayı hedefliyor.

Yıl başında kamuoyuna açıklanan yol haritası doğrultusunda yeni listelemeler, eğitim hamleleri ve kullanıcı dostu fırsatları kullanıcılarla buluşturan ve ciddi ivme yakalayan Bitci, yıl sonunda Türkiye’nin en büyük iki kripto para borsasından biri olma hedefine emin adımlarla ilerliyor.

“Yıl sonu hedeflerimizi koruyoruz”

Konuya ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Bitci CEO’su Ahmet Onur Yeygün,“Bugün istatistiklerle gözler önüne serdiğimiz başarıların, kısa vadede ortaya koyduğumuz yoğun çabayla orta ve uzun vadede adım adım takip ettiğimiz planlamalarımızın sonucu olduğunu düşünüyorum. Bitci markasıyla Türkiye’nin en hızlı gelişen dijital varlık platformu olarak, yenilikçi finansal teknolojilerin gelişimine sunduğumuz katkılarla piyasaların gelişimini destekliyoruz. Bir yandan böylesi aksiyonlar alırken, diğer bir yandan yıl sonuna kadar Türkiye’nin en büyük iki kripto para borsasından biri olma hedefimizi de koruyoruz. İlerleyen dönemde özellikle eğitim alanındaki çalışmalarımızın çıktılarını göreceğimizi, böylelikle daha fazla yatırımcının kripto para piyasalarının yenilikçi dünyasına yöneleceğini değerlendiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bitci, sektör payını yüzde 12’ye çıkardı 

Bitci, şu anda, CoinGecko verilerine göre Türkiye’nin en büyük üçüncü kripto para borsası unvanını taşıyor. Bununla birlikte, CoinGecko verileri ışığında 2022 yılında yüzde 0,9 pazar payına sahip olan Bitci, bu yıl oranlarda ciddi bir artış elde ederek, sektördeki payını yüzde 12’ye çıkarmayı başarmıştı. Bitci ayrıca, Google Analytics verilerine göre, 2023 ilk iki çeyreğinde en büyük yerel ve küresel borsalar arasındaki toplam ziyaret verilerinde ikinci sıranın sahibi olmuştu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir