Web 3.0

Bitfinex Türkiye, Vakıfbank iş birliği

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 4 Eylül 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Bitfinex Türkiye, Vakıfbank iş birliği

Bitfinex Türkiye, Vakıfbank iş birliğiyle önemli bir entegrasyonu hayata geçirdi.

Türkiye’deki Bitfinex kullanıcıları, Türk lirası (TRY) yatırma işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilecek.

Profesyonel ve kurumsal kullanıcılara en iyi alım satım deneyimini sunma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Bitfinex Türkiye, Türkiye’nin en büyük bankalarından Vakıfbank iş birliğiyle API bağlantısı entegrasyonu gerçekleştirdi. Entegrasyonun tamamlanmasıyla Bitfinex Türkiye kullanıcılarının doğrudan banka hesapları aracılığıyla Bitfinex TR hesaplarına sıfır masrafla sorunsuz bir şekilde Türk Lirası (TRY) cinsinden para yatırmaları mümkün hâle geldi.

Bu anlaşmayla birlikte kullanıcılar, Bitfinex Türkiye web platformunu ve mobil uygulamasını kullanarak hesaplarına kolaylıkla TRY cinsinden para yatırabilecek. Bitfinex Turkiye, gerçekleştirilen entegrasyon hamlesini kutlamak amacıyla ilk altı ay boyunca TRY/USDT paritesinde yapılan işlemlerde, belirli bir fiyata yazdırarak işlem yapanlar (maker) için sadece 0 bps; direkt piyasa fiyatından alım satım yapanlar (taker) için de 4bps indirimli ücretler sunuyor.

 “Kripto para piyasasına erişimi kolaylaştırıyoruz”

Yapılan iş birliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, “Türk kullanıcılarımıza Bitfinex Türkiye hesaplarına sorunsuz bir şekilde ve uygun maliyetlerle TRY cinsinden para yatırma imkânı sunmaktan ötürü oldukça gururluyuz. Türkiye’nin en büyük bankalarından Vakıfbank’la entegre olarak, Bitfinex Türkiye kullanıcılarının kripto para piyasasına erişimini hiç olmadığı kadar kolay bir hâle getiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bitfinex, finansal özgürlük yolculuğunu sürdürüyor

Bitfinex Türkiye; hayata geçirdiği stratejik hamlelerle Türkiye’deki kullanıcılara özel kullanıcı dostu, istikrarlı ve çeşitlilik sergileyen bir platform sunma yönündeki kararlılığını vurguluyor. Nitekim işlemlerin daha kolay ve daha düşük ücretlerle yapılmasıyla daha fazla sayıda Türk yatırımcıya ulaşmayı hedefleyen Bitfinex Türkiye, ekosistemdeki paydaşların Bitfinex hizmetlerinden faydalanmasını sağlayarak, finansal özgürlüğe erişimin kilidini açma yolculuğunu sürdürüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir