Web 3.0

BLZ, GAMMA 4 Özel Beta’yı dağıttıktan sonra yükselişte

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 14 Ağustos 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
BLZ, GAMMA 4 Özel Beta’yı dağıttıktan sonra yükselişte

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi %0,11 düşerken, bu haftanın kritik olayları arasında perakende satış verileri, Empire State imalat endeksi, FOMC Toplantı Tutanaklarından elde edilen bilgiler ve İşsizlik Başvuruları verileri yer alıyor ve bunların tümü piyasada oynaklığa neden olabilir ve ekonomik göstergelere dayalı eğilimleri etkileyebilir. Daha geniş kripto para piyasası düşüşte; Bitcoin ve Ethereum son 24 saat içinde sırasıyla %0,37 ve %0,03 düştü.

Bugünün en iyi performans göstereni, GAMMA 4 Özel Beta’yı başlattıktan sonra son 24 saat içinde %31,4 artış gösteren BLZ oldu. Temmuz 2014’te piyasaya sürülen Bluzelle (BLZ), GameFi meraklıları için tasarlanmış Cosmos tabanlı bir blok zinciridir. GameFi topluluğunun kaliteli blok zinciri oyunları oluşturmasına, oyunla ilgili NFT’leri depolamasına ve DeFi getirilerini kullanmasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir depolama ağı sağlar. BLZ, merkezi olmayan depolama ve GameFi ile ilgili finansal ürünleri de kapsayan özellikler sunarak daha yüksek kaliteli oyna-kazan (P2E) oyunlarının geliştirilmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Yakın zamanda BLZ, Cosmos ekosistemi için kart stratejisi ve NFT’leri benzersiz bir oyun deneyimi için birleştiren bir Bilim Kurgu RPG’si olan GAMMA 4 Özel Beta’yı başlattı. Özel beta, 50 oyuncuya oyunun geleceğini şekillendirmek ve NFT ödülleri kazanmak için özel bir fırsat sunuyor. Sürükleyiciliğe ve topluluk geri bildirimlerine odaklanarak geliştirilen oyun, GameFi eğlencesine yenilik getirmeyi amaçlayan kart destesi oluşturma ve karakter yetiştirme gibi özellikler içeriyor.

Merkezi olmayan otonom kuruluşlar (DAO’lar) için açık kaynaklı bir çerçeve olan Aragon, Aragon uygulamasını ve Aragon OSx protokolünü Coinbase’in Base geliştirici ağında kullanıma sunuyor. Base, Coinbase’in Ethereum üzerindeki Katman-2 ağıdır ve zaman içinde daha merkezsiz hale gelmeyi amaçlamaktadır. Aragon’un Base üzerindeki araçları, kullanıcıların özel geliştirici becerilerine ihtiyaç duymadan DAO’lar oluşturmasını ve yönetmesini sağlayacak. Aragon’un büyüme başkanı Anthony Leutenegger, bu araçların DAO’lara giriş ve yönetim önündeki engelleri azaltacağını ve ekosistemin yüksek potansiyeliyle uyumlu olacağını vurguladı. Aragon, ademi merkeziyetçilik planlarında zorluklarla karşılaşmasına rağmen, ürün geliştirme konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Geçtiğimiz iki ay içinde 1.500’den fazla DAO’nun faaliyete geçmesine yardımcı oldu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir