Web 3.0

Bybit çıtayı yükseltiyor

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 31 Temmuz 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Bybit çıtayı yükseltiyor

Bybit, kısa süre önce yenilenen VIP programını görücüye çıkardı.

Yatırımcıların memnuniyetine ve alım-satım işlevlerinin optimize edilmesine odaklanan yenilenen VIP programı, bir dizi yeni özelliği ve avantajı da beraberinde getiriyor.

Dikkat çekici değişiklikler arasında, farklı VIP kademelerindeki alıcılar ve piyasa yapıcılar için yeniden düzenlenen işlem ücreti oranları bulunuyor. VIP ve Pro statüsündeki müşterilerine sektörde benzeri görülmeyen düzeyde değer veren Bybit, rekabet hâlinde olduğu kripto borsalarını geride bırakmak için alıcı ücreti oranlarını aşağılara, piyasa yapıcı ücreti oranlarını ise yukarılara çekiyor. Güncellenen işlem ücreti yapısı sayesinde yatırımcılar, çok daha kârlı ve heyecan verici bir alım-satım ortamının keyfini çıkarabiliyorlar.

Bunların yanı sıra Bybit, Pro seviyelerinin sayısını üçten beşe çıkardı. VIP statüsündeki mevcut yatırımcılar, API işlemlerinin oranı %20’yi aştığında anında Pro Seviyesine yükselebiliyorlar. Pro statüsündeki yatırımcılar çok daha cazip piyasa yapıcı oranlarından yararlanarak kendi alım-satım işlemlerinde oldukça üst düzey bir rekabet üstünlüğünü ellerinde bulunduracaklar.

Yatırımcıların etkinliğini çok daha iyi yansıtmak adına seviyelerin minimum giriş değerleri de ayarlandı. Yatırımcıların, Pro 3 statüsü için işlem hacmi aralığı 500 Milyon ila 1 Milyar $, Pro 4 için 1 Milyar ila 2 Milyar $, Pro 5 içinse 2 Milyar $’ın üzerinde işlem hacmine sahip olmaları gerekiyor.

VIP programında gerçekleştirilen yeniliklerin bir parçası olarak, yatırımcıların çok daha fazla avantaj sağlamaları amacıyla söz konusu kademeler için işlem ücreti oranlarında ayarlama da yapıldı. Oranlar tam olarak şu şekilde ayarlandı: Pro 3 için %0,035 olan oran %0,03’e, Pro 4 için %0,0325 olan oran %0,0275’e ve Pro 5 için %0,03 olan oran %0,025’e gerilemiş durumda.

Bybit, Opsiyon yatırımcılarını da unutmadı. Opsiyon yatırımcılarının da optimize edilen alım-satım deneyiminden yararlanmalarını sağlamak için opsiyon seviyeleri ve oranları da titiz bir biçimde elden geçirildi.

Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, bu konuda düşüncelerini şöyle paylaştı: “Bybit olarak, kripto piyasasının içerisinde bulunduğu koşullar nasıl olursa olsun, dünyanın dört bir yanında bulunan yatırımcılarımızı gerekli olan her türlü araçla donatmaya, kurulduğumuz ilk günden bu yana derinden bağlıyız. Yenilenen VIP programımız, bu vizyonun gerçekleşmesine yönelik oldukça önemli bir adım ve müşterilerimiz için son derece önemli bir hizmette kaydedilen ilerlemeleri beraberinde getiriyor.”

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir