Web 3.0

Chainlink tabana entegrasyonlarını genişletiyor

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 15 Ağustos 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Chainlink tabana entegrasyonlarını genişletiyor

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi %0,58 yükselirken, çip hisselerindeki güç teknoloji sektörünü destekledi, Çin’in borç krizine ilişkin endişeler ve yüksek T-note getirileri kazançları sınırladı. Daha geniş kripto para piyasası düşüşte; Bitcoin ve Ethereum son 24 saatte sırasıyla %0,33 ve %0,54 düştü. Bugünün en iyi performans göstereni, Hedera Project Dropp’un FedNow’un ‘Hizmet Sağlayıcı Vitrini’ne katılmasının ardından son 24 saat içinde %8,5 yükselen HBAR oldu.

Eylül 2019’da başlatılan Hedera Hashgraph (HBAR), geleneksel bir blok zinciri yerine yönlendirilmiş bir acyclic grafik (DAG) kullanan merkezi olmayan bir platformdur. Bu, daha hızlı ve daha etkili işlemler yapılmasını sağlar. Bir grup seçkin kuruluş tarafından sağlanan yönetişim ile kripto para birimi, akıllı sözleşmeler ve dosya depolama gibi merkezi olmayan uygulamalar için ölçeklenebilirlik ve güvenlik sunar. Yakın zamanda, Hedera Hashgraph tarafından desteklenen bir mikro ödeme platformu olan Dropp, Federal Rezerv’in anında ödeme hizmeti FedNow’un Hizmet Sağlayıcı Vitrinine dahil edildi. Bu ekleme, tüccarların bir sent kadar düşük ödemeleri kabul etmesine olanak tanıyarak mikro ödemelerin uygulanabilirliğini ve güvenliğini artırıyor. Bu dahil edilme, Fed’in onayı anlamına gelmemekle birlikte, dağıtık defter teknolojisine yönelik artan ilgiye işaret etmektedir.

Chainlink kısa süre önce Coinbase’in katman-2 ağı Base ile entegre oldu ve Ethereum, Arbitrum, Avalanche ve daha fazlasını içeren entegrasyon listesine ekledi. Bu entegrasyon, Base kullanan geliştiricilerin Chainlink’in veri akışlarından ve diğer web3 hizmetlerinden yararlanmasını sağlıyor. Son derece ölçeklenebilir katman-2 ortamıyla bilinen Base, ana ağ lansmanıyla önemli bir başarı elde etti ve bir hafta içinde kilitlenen toplam değerde 200 milyon doların üzerinde birikim sağladı. Chainlink Price Feeds’in Base’e dahil edilmesinin geliştiricilere gelişmiş güvenlik, güvenilirlik ve kullanılabilirlik sunması bekleniyor.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir