Yapay Zeka Yatırım

DOMiNO Ventures, Godays’e Yatırım Yaptı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 21 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
DOMiNO Ventures, Godays’e Yatırım Yaptı

DOMiNO Ventures, Orta Asya’daki ilk yatırımını yapay zeka girişimi Godays’e gerçekleştirdi.

Şirketlere, bilgisayar başındaki çalışanlarının mental sağlıklarını ve iş hayatı kaynaklı burnout seviyelerini ölçen ve bunu engellemek için kişiselleştirilmiş öneriler sunan GoDays; DOMiNO Ventures, 500 Startups, ChocoFamily ve Aloqa Ventures’tan 5 Milyon Dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

 

DOMiNO Ventures, Orta Asya’daki ilk yatırımını yapay zeka girişimi Godays’e gerçekleştirdi.

Son yıllarda çalışanların ve şirket yönetimlerinin farkındalıklarının artmasıyla hızla yükselen Corporate Wellness sektöründe faaliyet gösteren Kazakistan merkezli GoDays 2021 yılında Yelnur Kai tarafından kuruldu. Girişim, geliştirdiği yapay zeka destekli analitik araç ile çalışanların burnout durumunu öngörüyor ve olumsuz durumları önleyerek çalışan deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor. Şirket geliştirdiği teknolojiyle DOMiNO, 500 Startups, ChocoFamily ve Aloqa Ventures’tan 600 bin dolarlık bir yatırım alarak 5 milyon dolarlık yatırım sonrası değerlemeye ulaştı.

Kazakistan’da büyük müşteriler edinebilmeyi başaran, merkezi Amerika’da bulunan Godays, bankalar veya uluslararası ölçekte faaliyet gösteren büyük şirketlerin çalışan deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor. Kazakistan pazarında pazar paylarını arttırırken ayrıca Avrupa, Japonya, Güney Kore, ve diğer Orta Asya ülkelerindeki pazarlara da genişlemek istiyorlar.

Godays, çalışanların mental yıpranma seviyelerini ölçmek ve öngörmek için klavye kullanma davranışlarını analiz ediyor. Bu sayede olası olumsuz durumların önüne geçiyor ve iş akış süreçlerine dair öneriler sunarak çalışan performans verimliliğini ve üretkenliğini arttırıyor. Son yıllarda ilginin artmasıyla çalışan deneyimini iyileştirmek için farklı ülkelerden girişimlerin faaliyet gösterdiği alanda GoDays kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri toplayarak rakiplerinden ayrışıyor. Bu yaklaşım, GoDays’in daha ileri seviyede kişiselleştirilebilen, daha etkili müdahaleler sunmasını sağlıyor ve girişime rekabet avantajı sağlıyor.

DOMiNO Ventures’ın Kurucusu ve Yönetici Ortağı Mustafa Kopuk yatırımla ilgili şunları söyledi:

2023 yılında, yapay zeka, oyun ve Web3 alanlarında global odaklı teknoloji girişimlerine 11 yeni yatırım yaparak portföyümüzü genişlettik. Orta Asya’da son yıllarda yaşanan ekonomik büyüme ve teknolojik gelişimin, girişimciliği destekleyen bir ortam oluşturduğunu gözlemledik ve bu bölgedeki girişimler için yoğun bir keşif ve değerlendirme süreci yürüttük. Yaptığımız bu yatırım, Orta Asya’daki hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda attığımız önemli bir adım ve bu bölgedeki fırsatları erken aşamada yakalama stratejimizin bir parçası. 2024 yılında daha fazla yatırım yapmayı ve portföyümüzdeki girişimlerin küresel pazarın önemli oyuncuları haline gelmelerini desteklemeyi hedefliyoruz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir