Web 3.0

DYDX, V4 Public Testnet 2 dağıtımının ardından yükselişe geçti

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 25 Ağustos 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
DYDX, V4 Public Testnet 2 dağıtımının ardından yükselişe geçti

Bybit tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi %1,10 arttı, küresel tahvil getirileri, zayıf ABD ve Avrupa ekonomik haberlerinin Fed ve ECB’nin faiz artırımlarında bir duraklama spekülasyonuna yol açmasının ardından düştü. Daha geniş kripto para piyasası, son 24 saatte Bitcoin ve Ethereum’un sırasıyla %2,92 ve %3,30 artmasıyla yükseldi.

Ağustos 2017’de faaliyete geçen dYdX (DYDX), Starkware adı verilen bir Katman 2 ZK-Rollup üzerinde bağımsız olarak çalışan, marj ticareti ve sürekli opsiyonlar sunan merkezi olmayan bir kripto türev borsası. Bu yeteneklerden yoksun olan diğer büyük merkezi olmayan borsaların aksine, dYdX kaldıraçlı tokenler gibi gelişmiş türev ürünler sunar. Platform daha önce sınırlı varlıklarla temel kripto marjı ticareti sunuyordu, ancak o zamandan beri birçok kripto para birimi için kalıcı çiftleri içerecek şekilde genişledi. dYdX V4 üzerindeki beklentilerle birlikte, son zamanlarda, dYdX Chain’in ikinci halka açık test ağı artık daha kapsamlı bir dizi özellik ile yayında. Bu sürüm, 30’dan fazla piyasanın eklenmesi, ödüllerin ve hak edişlerin sunulması, alım satım ücretlerinin ödenebilmesi ve görüntülenebilmesi ve dinamik marj gereksinimleri için destek gibi önemli yükseltmeleri içerecek. Diğer geliştirmeler spam azaltma, emir defteri iyileştirme ve oracle doğruluğunu iyileştirmeyi amaçlamakta.

Restaking protokolü EigenLayer, 22 Ağustos’ta stETH, rETH ve cbETH gibi havuzlar için likit staking tokenları (LST) üzerindeki para yatırma sınırlarını 100.000’e yükseltti ve iki saat içinde sınırı hızla aşarak toplam değeri 240 milyon dolara yakın bir miktarı kilit altında tuttu. Kullanıcılar 85.000 stETH, 6.600’ün üzerinde cbETH ve yaklaşık 5.000 rETH yatırdı. EigenLayer ayrıca, topluluk üyelerinin isim ve amblem basmasına olanak tanıyan Eigen Worlds adlı bir NFT koleksiyonu başlattı. Aynı zamanda Stader Labs, EigenLayer’ı kullanmak ve likiditesini korumak isteyen DeFi kullanıcıları için likit bir yeniden yapılandırılmış token (LRT) üzerinde çalışıyor. Şu anda test ağında olan proje, yeni kripto ilkelleri ve %20’ye varan potansiyel yeniden oluşturma ödülleri sunuyor. Şirket, istikrarı ve düzgün işleyişi sağlamak için güçlü risk yönetimi uygulamalarını vurgulamaktadır. EigenLayer’ın üç taraflı pazar yerinin önümüzdeki aylarda tamamen faaliyete geçmesi bekleniyor.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir