Yapay Zeka

Google, Gmail’e Gemini AI Özelliklerini Ekliyor

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 25 Haziran 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Google, Gmail’e Gemini AI Özelliklerini Ekliyor

Google, yeni e-postalar taslak haline getirebilen yeni bir Gemini yan paneli kullanıma sunmaya başlıyor.

Gmail, e-postalarınızı yönetmeyi daha kolay hale getirebilecek yeni yapay zeka özellikleri kazandı. Google, web üzerinde, e-posta dizilerini özetleyebilen ve yeni e-postalar taslak haline getirebilen yeni bir Gemini yan paneli kullanıma sunmaya başlıyor. Bu araç, “proaktif öneriler” sunacak ancak aynı zamanda “serbest biçimli sorular” da sorabileceksiniz. Google, bu özelliklerin, Gemini 1.5 Pro gibi Google’ın en yetenekli modellerini kullanmak üzere tasarlandığını belirtiyor. Gmail mobil uygulamalarında da Google, Gemini’nin dizileri özetleme yeteneğini kullanıma sunacak.

Bu iyileştirmeler kullanışlı olabilir, ancak sadece ücretli Gemini kullanıcılarına sunulacak: Google Workspace müşterisi olup Gemini Business veya Enterprise eklentisine, Gemini Education veya Education Premium eklentisine ya da Google One AI Premium aboneliğine sahip olmanız gerekecek. Bu araçlara tamamen güvenmemek konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ederim; yapay zekanın bazen yanlış şeyler üretebildiği göz önüne alındığında, Gemini’nin yardımıyla yazdığınız önemli bir e-postayı göndermeden önce mutlaka kontrol edin.

Google, aynı zamanda Docs, Sheets, Slides ve Drive gibi uygulamalarda da yan panelde Gemini özelliklerini kullanıma sunuyor. Google, bu özelliklerin geleceğini geçen ay I/O etkinliğinde vaat etmişti. Gmail için de “Bağlamsal Akıllı Yanıt” gibi bazı duyurulmuş AI özellikleri hala yolda.

Google’ın Gmail ve diğer Google Workspace uygulamalarına eklediği Gemini AI özellikleri, kullanıcıların e-postalarını ve belgelerini daha verimli yönetmelerini sağlıyor. Ancak, yapay zekanın sunduğu bilgilerin doğruluğunun mutlaka kontrol edilmesi gerektiğini unutmamak önemli. Bu yeni özellikler, teknolojinin sunduğu imkanların iş hayatında ne kadar etkili kullanılabileceğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir