Yapay Zeka

Huawei, Yapay Zeka Teknolojileriyle Mobil Dünya Kongresi’nde

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 27 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
Huawei, Yapay Zeka Teknolojileriyle Mobil Dünya Kongresi’nde

Huawei, Yapay Zeka ve 5.5G Teknolojileriyle Mobil Dünya Kongresi’nde.

26 Şubat’ta İspanya’nın Barselona kentinde başlayan 2024 Mobil Dünya Kongresi, Huawei’in yapay zeka ve gelecek nesil teknolojilere yönelik önemli atılımlarını sahneye taşıdı.

‘Advance Intelligence’ tanıtım alanında, Huawei; küresel mobil operatörler, iş ortakları ve sektör liderleri ile bir araya gelerek, ağ, bulut ve zeka teknolojilerinin geleceğini ele aldı.

Huawei, 5G’nin başarılı iş döngüsünü hızlandırma ve yaklaşan 5.5G dönemine hazırlık yapma hedefleri doğrultusunda, sektörler arası akıllı dijital dönüşümü teşvik etmeyi ve gelişmiş bir endüstri ekosistemi oluşturmayı amaçlıyor. MWC 2024’teki tanıtımında, tam bağlantılı ve akıllı bir dijital dünya vizyonunu katılımcılarla paylaştı.

Geleceğin akıllı dünyası için dijital altyapı, toplum ve bireylerin yaşamını derinden etkileyecek yeni senaryolar sunarken, Huawei; 5.5G, F5.5G ve Net5.5G teknolojilerine yönelik ürün ve çözümlerini tanıttı. 2023 sonuna kadar küresel ölçekte 300’den fazla 5G ticari ağı aktifleştirilmiş ve 1,6 milyardan fazla kullanıcıya hizmet verilmiştir. Bu başarı, 5G’nin gelişiminde önemli bir kilometre taşı olarak kaydedildi.

Huawei, 5.5G teknolojisinin gelişimi için küresel mobil operatörler ve endüstri ortaklarıyla iş birliği yaparak, 5.5G’nin doğrulanması ve geniş çaplı ağ dağıtımını teşvik etti. Bu iş birliği sayesinde, operatörler dünya genelinde 20’den fazla şehirde 5.5G ticari doğrulama ve testlerine başladı. Özellikle, Orta Doğu ve Çin’deki operatörler 5.5G ağ dağıtımında önemli ilerlemeler kaydetti.

Avrupa’da ise, Finlandiya ve Almanya’daki operatörler sırasıyla 10 Gbps ve 12 Gbps üzeri hızlara ulaşarak, 5.5G teknolojisinin doğrulamasını başarıyla tamamladı. Huawei, sektörün ilk telekom temel modelini de piyasaya sürerek, operatörlerin hizmet sağlama, işletme ve bakım süreçlerini akıllandırmayı ve kullanıcı memnuniyetini artırmayı hedefliyor.

5.5G’nin 2024 yılında ticari olarak piyasaya sürülmesi beklenirken, Huawei; verimli, işbirliğine dayalı, yeşil, istikrarlı, yaygın ve akıllı ağların oluşturulmasına yardımcı olarak operatörlerin birinci sınıf deneyimler sunmasını hedefliyor. Ayrıca, MWC kapsamında Huawei Enterprise, on farklı sektör için akıllı dijital çözümler ve amiral gemisi ürünler tanıtacak. Huawei Tüketici Elektroniği Grubu da moda ve teknolojiyi birleştiren ürünlerini sergileyecek.

2024 Mobil Dünya Kongresi, 26-29 Şubat tarihleri arasında devam edecek ve Huawei, Fira Gran Via Salon 1’deki 1H50 numaralı standında en yeni ürün ve çözümlerini katılımcılarla buluşturacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir