Web 3.0

SUI, Sui Kiosk lansmanının ardından yükselişe geçti

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 23 Ağustos 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
SUI, Sui Kiosk lansmanının ardından yükselişe geçti

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi %0,28 düştü. Nvidia’nın erken kazançtan %2’den fazla düşüşe dönmesi teknoloji hisselerini etkiledi ve bölgesel banka hisseleri S&P Global Ratings ve Moody’s’in bazı bankaların notlarını düşürmesinin ardından baskı altında kaldı. Daha geniş kripto para piyasası düşüşte olup, Bitcoin ve Ethereum son 24 saat içinde sırasıyla %1,03 ve %2,51 düştü.

Bugünün en iyi performans gösteren kripto para birimi, yeni özelliği Sui Kiosk’un yakın zamanda piyasaya sürülmesinin ardından son 24 saatte %10,46 artış gösteren SUI oldu.

Mayıs 2023’te piyasaya sürülen Sui Network (SUI), Mysten Labs tarafından gecikmeyi azaltmak ve web3’te hız ve güvenliği artırmak için oluşturulan bir Katman 1 blok zinciridir. Sui blok zincirinde yakın zamanda başlatılan bir özellik olan Sui Kiosk, içerik oluşturucuların NFT’ler gibi dijital varlıkları yönetmelerini ve satmalarını sağlayarak transfer politikalarını ve fiyatlandırma kurallarını tanımlamalarına olanak tanır. Güçlü telif hakkı uygulaması sağlar ve açık artırmalar gibi çeşitli ticaret senaryolarına uyarlanabilir ve merkezi olmayan ortamda yaratıcıları güçlendirir.

Kripto borç verme platformu Maple Finance, Tioga Capital ve Blocktower Capital liderliğinde GSR Ventures, Cherry Ventures, Veris Ventures ve The Spartan Group’un katılımıyla gerçekleştirilen bir finansman turunda 5 milyon dolar topladı. Yeni sermaye, özellikle Asya-Pasifik bölgesine odaklanarak Maple’ın hizmetlerini küresel olarak genişletmek ve yeni başlatılan borç verme kolu Maple Direct’i oluşturmak için kullanılacak. Maple Direct, Bitcoin, Ethereum ve stake edilmiş Ethereum ile güvence altına alınmış aşırı teminatlı krediler sunmaktadır. Bazı rakiplerin aksine, ödünç alınan teminat yeniden ipotek edilmeyecek, ancak lisanslı bir saklama kuruluşunda tutulacaktır. Şirket, kripto yanlısı düzenlemeleri nedeniyle Singapur ve Hong Kong gibi pazarlarda büyüme için önemli bir potansiyel görüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir