Web 3.0

Synthetix, V3 Futures lansmanını sunuyor

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 20 Temmuz 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Synthetix, V3 Futures lansmanını sunuyor

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer veriliyor.

ABD borsaları, Tesla ve Netflix’ten elde edilen kazançların piyasayı hayal kırıklığına uğratmasıyla saatler sonra düştü. Kripto para piyasası, Bitcoin’in 30 bin dolara tutunmasıyla zar zor hareket etti. Bugün için en çok hareket eden, beklenen V3 vadeli işlem piyasası lansmanı ve esnek ticaret hacminin ardından son iki hafta içinde %29,8 artan SNX oldu.

SNX, Ethereum ana ağı ve Optimism üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir borsa olan Synthetix’in yerel simgesi. Synthetix, sentetik varlık ticareti ile biliniyordu. Haziran ayında V3 spot piyasalarının piyasaya sürülmesinin ardından, DEX’teki işlem hacmi sağlamdı. Son zamanlardaki üstün performans, piyasanın V3 vadeli işlem piyasasının yakında piyasaya çıkacağını tahmin etmesiyle ortaya çıktı. Tüm V3 yükseltmesinin kritik özelliği, Synthetix’i sürekli vadeli işlemler, spotlar, opsiyonlar, sigorta, egzotikler ve daha fazlasını oluşturan çok pazarlı bir ekosisteme dönüştürmektir.

Polygon Labs, ağ üzerinde çoklu katman-2’ler yaratmayı amaçlayan yaklaşan Polygon 2.0 yol haritası için yönetişim mekanizmasının yeniden yapılandırılmasını önerdi. Yeni yönetişim yapısı üç ana sütundan oluşacaktır: Çokgen İyileştirme Önerisi çerçevesinin genişletilmesi, Sistem Akıllı Sözleşmeler Yönetişimi sütunu ve Topluluk Hazine yönetişim mekanizması. Önerilen yönetişim planları, topluluk onayına tabidir ve Polygon Labs, ekosistemin paydaşlarını bunları tartışmaya çağırdı. Önerilen yönetişim yapısı iyi düşünülmüş ve kapsamlı görünüyor ve ağın genel kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yardımcı olacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir