Web 3.0

Term Labs, Term Finance’i Ethereum üzerinde başlattı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 2 Ağustos 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Term Labs, Term Finance’i Ethereum üzerinde başlattı

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer veriliyor.

COTI, yeni özel ödeme ağı ve yenilikçi poliçe uygulamaları ile yükselişe geçti; Term Labs, Term Finance’i Ethereum üzerinde başlattı.

SPX endeksi %0,27 düştü ve piyasa, bazı şirketlerin hayal kırıklığı yaratan üç aylık kazanç sonuçları ve yüksek tahvil getirileri nedeniyle baskı altında kaldı. Daha geniş kripto para piyasası karışık bir seyir izledi ve son 24 saatte Bitcoin %0,11 yükselirken Ethereum %0,21 düştü.

Bugünün en iyi performans göstereni, düzenleyici zorlukların ortasında Coti V2 geliştirmesinde yaklaşan bir Özel Ödeme Ağı ve yeni Politika Uygulamalarını duyurduktan sonra son 24 saat içinde %9,3 artan COTI oldu. Haziran 2019’da başlatılan Coti Protokolü (COTI), saniyede yüz binlerce işlem için neredeyse anında fikir birliği sağlamak üzere Yönlendirilmiş Asiklik Grafiği (DAG) kullanan kurumsal düzeyde bir Katman 1 iş kanıtı blok zinciridir. COTI Pay aracılığıyla küresel çevrimiçi işlemleri kolaylaştırmayı amaçlayarak, kuruluşların MultiDAG teknolojisini kullanarak markalı sabit paralar oluşturmasına olanak sağlamakta. Yeni CMD standardına dayalı bir Özel Ödeme Ağı başlatmayı planlıyorlar ve geliştiricilerin çeşitli ürünler oluşturmasını sağlayacak Coti V2’yi geliştiriyorlar. Coti V2, herhangi bir blok zincirinde kullanılabilecek işlem işleme kuralları olan Politika Uygulamalarını tanıtacaktır. Düzenleyici belirsizliklerin ortasında yaşanan zorluklara rağmen, COTI ekibi topluluklarına devam eden ilerleme konusunda güvence verdi.

Term Labs, geleneksel finansa benzer daha olgun bir kripto piyasası yaratmayı amaçlayan sabit oranlı borç verme protokolü Term Finance’i Ethereum üzerinde başlattı. Mevcut merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri genellikle profesyonel portföyler için riskli olabilen değişken oranlara sahiptir. ABD Hazinesi’nin açık artırma takvimi modelinden esinlenen Term Finance, borç alan ve verenleri önceden belirlenmiş oranlarda eşleştiriyor. Protokol, fiyat kayması veya spread olmamasını garanti ediyor ve düşük ücretler ve Bitcoin, Ethereum ve stablecoin gibi mavi çip teminatlarıyla yatırımcıları çekmeyi hedefliyor. Platformu oluşturmak için 2,5 milyon dolar toplayan şirket, yakında diğer blok zincirlerine ve katman-2 çözümlerine genişlemeyi planlıyor. En kısa kredi süresi dört hafta olacak, 1 ve 3 aylık kredilerin en popüler olması bekleniyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir