Web 3.0

Tether, Gürcistan ile protokol imzaladı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 1 Haziran 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Tether, Gürcistan ile protokol imzaladı

Tether, Business & Technology University (BTU) ile protokol anlaşması imzaladı.

Tether, kripto ekosistemindeki eğitim seviyesini artırmaya yönelik adımlarına devam ediyor. Bu kapsamda Gürcistan’ın önde gelen iş ve teknoloji üniversitelerinden BTU ile protokol imzalayan şirket, bölgedeki öğrencilere yenilikçi teknolojiler hakkında eğitimler vermeyi planlıyor.

 İlk ve en yaygın kullanılan stablecoin’e güç veren blockchain özellikli platform tether.to’yu işleten Tether Operations Limited (Tether), Gürcistan’ın en iyi iş ve teknoloji üniversiteleri arasında gösterilen Business & Technology University (BTU) ile bölgedeki blockchain ve kripto para birimi eğitimini teşvik etmek amacıyla protokol anlaşması imzaladı. Taraflar, bu iş birliğiyle gelişmekte olan dijital ekonomide öğrencilerin yer alabilmesi için gerekli bilgi ve becerilerle donatmayı amaçlıyor.

Anlaşmayla birlikte Tether, BTU’nun blockchain, kripto para birimi ve P2P teknolojilerle ilgili eğitim programlarına dahil oluyor. Bu kapsamda, Tether’in stablecoinler, Bitcoin ve finansal özgürlük ile ifade özgürlüğünü destekleyen diğer teknolojiler gibi konuları kapsayan eğitim kurslarının geliştirilmesine yardımcı olması planlanıyor. Program, yerel dijital eğitim platformu Academy of Digital Industry ve Gürcistan’daki en büyük ve canlı ortak çalışma alanı Terminal iş birliğinde yürütülecek.

 Öğrencilere uygulamalı deneyim ve pratik bilgi sağlanması hedefleniyor

Dersler hem yerel hem de uluslararası blockchain uzmanları ve konuk öğretim üyelerinden oluşan toplamda 8 uzman isim tarafından yönetilirken, program sonunda öğrenciler için hazırlanan bir proje de yer alıyor. Giriş derslerinin uluslararası konuşmacılar tarafından İngilizce yapılması düşünülürken, derslerde ağırlıklı olarak yerel dil olan Gürcüce kullanılacak. Tether ve Lugano’nun Plan B yaz okuluna benzer şekilde bir ay sürecek dersler, öğrencilere uygulamalı deneyim ve pratik bilgi sağlamak hedefiyle tasarlandı. Ayrıca, iş birliği öğrenciler için blockchain ekosistemindeki şirketlerde staj fırsatlarının kolaylaştırılmasını da içeriyor.

“Tether, kendini eğitimi ve akademiyi desteklemeye adamayı sürdürüyor”

Yapılan anlaşmaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tether CTO’su Paolo Ardoino, “Yeni nesil blockchain uzmanlarını geliştirmeye yardımcı olmak için BTU ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Tether, kendini eğitimi ve akademiyi desteklemeye adamayı sürdürüyor. Geliştirilen iş birliği, bölgedeki öğrencilerin ilgisini çekmek adına mükemmel fırsatlar içeriyor. Bu süreç Gürcistan’daki çabalarımızın yalnızca başlangıcı ve yakın gelecekte de daha fazla girişimi duyurmayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 “Gürcistan’da blockchain eğitim ekosistemini geliştirmeye yönelik önemli bir adım”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Business & Technology Rektörü Profesör Nino Enukidze“Tether ile iş birliğimiz, Gürcistan’da blockchain eğitim ekosistemini geliştirmeye yönelik önemli bir adım. Bu iş birliği öğrencilerin sektör uzmanlarından öğrenmelerini ve dijital ekonominin gelişimine katkıda bulunmalarını sağlayacak pratik beceriler kazanmaları adına önemli fırsatlar yaratacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir