Web 3.0

Ben Zhou, Token2049’da konuştu

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 21 Eylül 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Ben Zhou, Token2049’da konuştu

Bybit CEO’su Ben Zhou, Asya’nın kripto zirvesi Token2049’da konuştu.

Bybit’in CEO’su ve kurucu ortağı Ben Zhou, kurumsal ve perakende yatırımcılara kripto piyasasına birinci sınıf erişim sunabilmek için Token2049’a katıldı.

Singapur’da düzenlenen ve dünyanın en popüler kripto etkinliklerinden olan Token2049’un ana sahnesinde konuşmacı olan Zhou, kripto borsalarının geleceği hakkındaki kendi vizyonunu anlattı: “İşimiz, piyasayı kasıp kavuracak bir sonraki uygulamayı veya dijital varlığı ortaya çıkarmak değil. Bizim işimiz, kripto piyasasına son derece verimli, elverişli erişim sunmak için düşük ücretler almak ve gerekli yolları inşa etmek. Şu anda bu hizmetlerin başka yerlerde sunulduğunu göremiyorum.”

Merkeziyetsiz finanstan (DeFi) da bahseden Zhou, Bybit ürünlerinin DeFi kullanımını kolaylaştırdığını ifade etti ve sözlerine şöyle devam etti: “DeFi’ye aşığız ve yatırımcıları DeFi’ye getirmek istiyoruz. Ancak blok zinciri cüzdanlarının kullanımı hâlâ birçok kişinin gözünü korkutuyor. Bu nedenle, ETH stake ederek elde edilen getirileri veya on-chain ABD Hazine Bonosu gibi gerçek dünya varlıklarını kullanıcıların hizmetine sunmak amacıyla herkesin kullanabileceği basitlikte ürünler geliştirmeye ve meraklı olan herkesi bilgiyle donatmaya kararlıyız.”

Ayı piyasasında pazar payını önemli ölçüde artırmayı başaran Bybit, CoinGecko tarafından ölçülen güvenirlik dâhil birçok metriğe göre en iyi üç kripto para borsası arasında. 

Rekabetin üst düzeyde olduğu kripto para piyasasında,  Bybit’in son yıllardaki göz dolduran performansından mutlu olduğunu ifade eden Zhou, “Binance’in başına kötü bir durumun gelmesini istemiyoruz” diyerek sözlerine devam etti: “En iyi ürünleri sunma konusunda bize esin kaynağı olması için güçlü bir rekabet istiyoruz. Özellikle de kurumsal alanda. Ayrıca, geleneksel finans ürünlerini geride bırakan getiriler sunmak da istiyoruz.”

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir