Web 3.0

Bitcoin kilit direnç seviyesini aştı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 25 Ekim 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Bitcoin kilit direnç seviyesini aştı

Bybit Global tarafından hazırlanan değerlendirmede Bitcoin piyasasındaki gelişmelere yer veriliyor.

Bybit Global tarafından hazırlanan değerlendirmede Bitcoin’de yükselişe dikkat çekilyor ve yükselişin ardındaki faktörler ele alınıyor.

Bitcoin (BTC) 31.000$’lık kilit direnç seviyesini aşarak yükseliş trendinin tersine döndüğünün sinyalini verdi. Bu gelişme, Kanada’da bir spot bitcoin ETF’sinin onaylanması ve bayilerin kısa gama konumlandırması da dahil olmak üzere bir dizi olumlu haberin ardından geldi.

Bitcoin, Luna fiyaskosundan bu yana tüm kayıplarını telafi etti ve şu anda yaklaşık 34.000 dolardan işlem görüyor. Şubat 2023’ten bu yana, bitcoin bir boğa piyasasının ilk aşamalarında yer alıyor ve yükselen faiz oranları ve kripto piyasasından sürekli çıkışlar karşısında bile yukarı yönlü trend çizgisinin altına hiç düşmedi.

Bir boğa piyasasının ilk aşamalarında, bitcoin tipik olarak sürüye liderlik eder ve hakimiyeti artar. Şu anda yeni destek seviyesi olarak 31.000 $ seviyesinin görülmesiyle birlikte, bitcoin için bir sonraki hedef 36.000 $ ve artan volatilite göz önüne alındığında 40.000 $.

Hedge fon yöneticisi Bill Ackman’ın kısa bir süre önce, artan jeopolitik risk ve ekonomik durgunluk riskini daha düşük ABD faiz oranlarına yol açabilecek faktörler olarak göstererek kısa ABD hazine pozisyonunu kapattığını belirtmek önemlidir. Bu, makro ortamın daha elverişli hale geldiğini gösterdiğinden, bitcoin sahipleri için olumlu bir gelişmedir.

Ancak yine de farkında olunması gereken bazı potansiyel riskler var. Örneğin, ABD’deki bitcoin spot ETF onay sürecinin hızı belirsizliğini koruyor. Buna ek olarak, GBTC sahiplerinin ve çeşitli iflas mülklerinin bitcoin satma potansiyeli var ve bu da fiyatlar üzerinde aşağı yönlü baskı yaratabilir.

Genel olarak, piyasa daha değişken ve normalleşmiş bir ticaret ortamına geri dönüyor. Bitcoin DVOL endeksi şu anda 2023’ün 2. çeyreğinden bu yana en yüksek seviyesinde ve bu da 4. çeyrekte bitcoin için muhtemelen 31.000 ila 40.000 $ arasında daha geniş bir işlem aralığı görmeyi bekleyebileceğimizi gösteriyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir