Web 3.0

Bitfinex Securities, Astana Finans Günleri 2023’e sponsor oldu

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 7 Haziran 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Bitfinex Securities, Astana Finans Günleri 2023’e sponsor oldu

Bitfinex Securities, Astana Finans Günleri 2023’e sponsor oldu. 

Tokenize edilmiş menkul kıymetlerin ihraç ve trading’inde lider platform Bitfinex Securities Ltd, küresel finans sektörü liderlerini bir araya getiren prestijli etkinlik Astana Finans Günleri 2023’e sponsor oldu. Merakla beklenen konferans; kripto regülasyonlarının geleceği ve gelişen tokenize edilmiş menkul kıymetler endüstrisi hakkında tartışmalara katılmak adına dikkat çeken bir forum olarak biliniyor.

Organizasyon kapsamında Bitfinex Securities, uzmanlıklarını ve içgörülerini iki önemli panel tartışmasına taşıyan Jesse Knutson ve Akshu Campbell-Holt tarafından temsil edilecek. “Kripto Düzenlemesinin Geleceği: Akademi ve Endüstriyi Temsil Eden Uzmanlarla Tartışma” başlıklı ilk panel, kripto para birimlerini çevreleyen dinamik regülasyon ortamı ve bunların sermaye piyasaları üzerindeki derin etkisini inceleyecek. “Yıkıcı Riskler ve Direnç” başlıklı ikinci panel, yıkıcı teknolojilerin finans sektöründe sunduğu zorlukları ve fırsatları inceleyecek.

Hedef dengeleyici ve yenilik dostu mevzuat ortamı

Astana Finans Günleri, finans sektörünün geleceğini şekillendirmek amacıyla fikir alışverişinde bulunmak ve kilit aktörlerle iş birliği yapmak adına etkin bir platform sağlıyor. Bitfinex Securities, kripto regülasyonu tartışmasına katkıda bulunmayı ve AFD’yi dengeli ve yenilik dostu bir düzenleyici ortam için lobi yapmak üzere kullanmayı dört gözle bekliyor. Bununla birlikte, Bitfinex’in yıkıcı riskler ve dayanıklılık tartışmasına katkısına, gelişmekte olan teknolojilerin sunduğu zorluklara ve fırsatlara, ayrıca tokenize edilmiş menkul kıymetlerin sermaye piyasalarındaki dayanıklılığı nasıl artırabileceğine ve daha fazla finansal katılımı nasıl teşvik edebileceğine ilişkin görüşlerine de yer verilecek.

Menkul kıymet token piyasasının önemini vurgulayan Bitfinex Securities Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, “Tokenize menkul kıymetler alanında öncülerden olan Bitfinex Securities; yatırımcıları güçlendirmeye, değişimi kucaklamaya ve sermaye piyasalarının geleceğini yeniden tanımlamaya kendini adıyor. Bu organizasyonda böylesi önemli tartışmalara katkıda bulunmaktan; dijital varlıkların gücünün ve mevzuat uyumluluğunun uyum içerisinde bir arada bulunabileceğini göstermekten büyük mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bitfinex Securities bir ilk imza attı 

Astana Finans Günleri 2023, Bitfinex Securities’e endüstri liderleri, yasa yapıcılar ve politika yapıcılarla ilişki kurmak adına olağanüstü bir fırsat sunuyor. Şirketin etkinliğe katılımı, blockchain teknolojisinin ve tokenize menkul kıymetlerin yenilikçi kullanımı yoluyla eski güvenlik pazarlarında devrim yaratma taahhüdünün altını çiziyor. Bitfinex Securities, 2023 yılında Astana Uluslararası Finans Merkezi’nde (AIFC) özel bir ofis kurarak küresel varlığını genişletirken, yeni El Salvador Dijital Varlık Menkul Kıymetler Yasası kapsamında menkul kıymet token arzları düzenleme lisansı alan ilk şirket oldu

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir