Web 3.0

BLZ, BCAP’ı dağıttıktan sonra yükselişe geçti

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 19 Ekim 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
BLZ, BCAP’ı dağıttıktan sonra yükselişe geçti

Bybit tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi, artan Hazine getirileri ve Ortadoğu’daki jeopolitik gerilimler nedeniyle %1,03 düştü. Daha geniş kripto para piyasası ise düşüşte; Bitcoin ve Ethereum son 24 saat içinde sırasıyla %0,33 ve %0,93 düştü.

Bugünün en iyi performans gösteren şirketi, topluluk katılımını artırmak için Tabur Komutanlığı Büyükelçi Programı’nı (BCAP) başlattıktan sonra son 24 saat içinde %8,91 yükselen BLZ oldu.

2014’te piyasaya sürülen Bluzelle (BLZ), Cosmos SDK üzerine inşa edilmiş bir ağ olup, gelişmekte olan merkezi olmayan web ve GameFi için ölçeklenebilir, merkezi olmayan bir veri depolama çözümü oluşturmayı amaçlamaktadır. Ayrıca ilk oyunu GAMMA 4 ile kendi bünyesinde oyunlar yayınlamakta ve geliştirmektedir. “Veritabanları için merkezi olmayan bir Airbnb” gibi çalışarak kullanıcıların depolama alanını paylaşmasına ve karşılığında BLZ tokenları kazanmasına olanak tanıyor. Yakın zamanda Bluzelle, topluluk büyümesini ve benimsenmesini hızlandırmak için Battalion Command Ambassador Program’ı (BCAP) başlattı ve katılımcıları BLZ tokenleri ve diğer avantajlarla ödüllendirdi.

Merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü olan Ether.fi, kullanıcıların ether (ETH) stake ederek ödüller kazanmasına olanak tanıyan eETH adlı likit bir stake token’ı tanıttı. Stake edilen ETH, popüler bir yeniden stake etme protokolü olan EigenLayer üzerinde otomatik olarak yeniden stake edilebilir. ETH’yi ether.fi üzerinden stake eden kullanıcılar, özel anahtarlarının kontrolünü korurken DeFi alanında ek getiri elde etmek için kullanılabilecek eETH tokenları alacak. Protokol, eETH’nin faydasını artırmak için birden fazla platformla ortaklığa sahiptir. Token şu anda Goerli test ağında mevcut ve 6 Kasım’da ana ağda piyasaya sürülecek. Ether.fi daha önce North Island VC tarafından yönetilen bir tohum turunda 5,3 milyon dolar toplamıştı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir