Teknoloji

MMA Yapay Zeka Liderlik Koalisyonu Kurdu

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 19 Ekim 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
MMA Yapay Zeka Liderlik Koalisyonu Kurdu

MMA Global, MMA Yapay Zeka Liderlik Koalisyonu (ALC) oluşturdu.

Pazarlamada yapay zekanın kullanımını geliştirmek amacı ile kurulan koalisyonda 125 küresel markadan 160 pazarlama uzmanı birlikte çalışacak.

MMA Global’in bütün üyelerinin katılımı ile Newyork’da yapılan koalisyonun lansman toplantısında konuşan MMA Global CEO’su Greg Stuart, “MMA Yapay Zeka Liderlik Koalisyonu, pazarlamanın yapay zekayı benimsemek için daha agresif hareket etmesi gerektiğinin kanıtıdır. Pazarlama ve teknoloji vizyonerlerinin bu dinamik buluşması, pazarlama ufkunu yeniden tanımlayacak; markaların en az önümüzdeki on yıl teknolojik değişimini yönlendirecek. Bu inanç ile, yapay zekayı konuşacağımız her yerde  MMA’nın logosunu değiştirerek, yapay zekayı logomuza taşıyarak kullanmaya karar verdik” dedi.

MMA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Didem Namver, “MMA Global’in Yapay Zeka Liderlik Koalisyonu, pazarlamada yapay zekayı optimize etme konusunda çok önemli bir girişimdir. En önemli markaların pazarlama liderlerinden oluşan değerli bir grup, yapay zekanın potansiyelini keşfetmek ve şekillendirmek amacı ile birlikte çalışacak. MMA, kurulduğundan bu yana yenilikçi, etik ve etkili pazarlama stratejilerine ve sektördeki gelişmelere öncülük ediyordu, bundan böyle de yapay zeka alanında pazarlama sektörüne liderlik etmesinden heyecan duyuyoruz. Pazarlamada yapay zeka kullanımının rehberini hazırlayacak, yol göstereceğiz. 11 Aralık’da düzenleyeceğimiz SMARTIES NEXT! Konferansı’nın ana temasını da pazarlamada yapay zeka uygulamaları olarak belirledik” diye belirtti.

ALC özellikle stratejik yönlendirme, bilgi paylaşımı ve eyleme dönüşebilir sonuçlar elde etme konularında çalışmalar yapmayı planlıyor;

Yapay zekanın pazarlamada etik ve etkili kullanımı için sektörün kılavuzu olmayı hedefleyen ALC,  üyeleri, konsorsiyumlar ve çalışma komiteleri aracılığıyla yapay zeka ile ilgili yaratıcı içerik oluşturma, pazarlama ölçümü, veri, müşteri deneyimi gibi konularda bilgi ve deneyimlerini sunacak; yapay zekanın etik boyutları ve yapay zekanınpazarlama alanındaki kullanımının evrimi gibi kritik alanlarda da bilgi ve deneyimlerini paylaşacak. Yapay zekanın pazarlama sektöründeki etkisini artırmak için öncelikli alanlar belirleyen ALC, bu etkinin özellikle dijital pazarlamada yüzde 250 olduğunu da belirtiyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir