Yapay Zeka

Boyner ve E 4.0 Design Studio’dan İş Birliği

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 16 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
Boyner ve E 4.0 Design Studio’dan İş Birliği

Boyner ve E 4.0 Design Studio’dan Yapay Zeka Destekli Moda Alanında İş Birliği.

Boyner’in öncülüğünde ve yapay zeka destekli tekstil tasarım danışmanlık hizmeti sunan E 4.0 Design Studio’nun katkılarıyla, moda sektöründe çığır açan bir yenilik gerçekleşti.

İstanbul’da 15 Şubat’ta düzenlenen imza töreniyle resmiyet kazanan bu iş birliği, Boyner’in özel markası Fabrika için sosyal medyada öne çıkan trendleri, popüler renk ve desenleri yorumlayarak tasarlanan özel bir koleksiyonu moda dünyasına sundu. Yapay zekanın moda tasarımındaki bu ilk adımı, sektörde yeni bir dönemi müjdeliyor.

E 4.0 Design Studio’nun yapay zeka platformu ‘DU’, medya ve moda dünyasındaki güncel akımları analiz ederek, bu bilgiler ışığında Fabrika için yalın ve işlevsel bir stile sahip 32 parçalık bir kapsül koleksiyon tasarladı. Bu koleksiyon, modern giyim tarzının yanı sıra akıllı kumaş teknolojisi sayesinde üstün konfor sunuyor. Su itici montlar, kırışmayan kumaşlar ve organik pamuklu tişörtler gibi parçalar, günlük giyimde hem şıklığı hem de işlevselliği bir araya getiriyor.

Boyner Büyük Mağazacılık Özel Markalar Kreatif Direktörü Uğur Borak, bu koleksiyonun hazırlanmasının sadece üç kat hızlandırılmış süreçle sınırlı kalmadığını, aynı zamanda yapay zekanın moda endüstrisine sağladığı benzersiz bakış açısının Boyner’in moda evrenine yeni bir soluk getirdiğini ifade etti. Sosyal medyanın derin analizlerinden elde edilen verilerle tasarım haritasının yeniden çizildiğini ve böylece yapay zeka DU ile iş birliği içinde oluşturulan E 4.0 Design Studio X Fabrika koleksiyonunun, inovasyona verilen değerin bir yansıması olduğunu belirtti.

E 4.0 Design Studio Kurucu Ortağı Ezgi Yurdusev de, yapay zeka ile modanın buluşmasının, tasarım sürecini genişletmenin ötesinde, sınırsız hayal gücünü keşfetmenin de bir yolu olduğunu vurguladı. Koleksiyonun her aşamasında yapay zekanın dokunuşunun hissedildiğini, endüstriyel ölçekte tekstil tasarımı yapabilen yapay zeka DU’nun, Boyner’in perakende ve moda sektöründeki deneyimiyle birleştirilmesinin, giyim tarzına yeni bir bakış açısı kazandırdığını söyledi.

Bu özel koleksiyon, teknoloji ve modanın kusursuz bir uyumuyla Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir ve Mersin’deki seçkin Boyner mağazalarının yanı sıra boyner.com.tr, Boyner mobil uygulaması ve Boyner Now üzerinden moda severlerle buluşuyor. Yapay zekanın yaratıcılıkla buluştuğu bu yeni koleksiyon, geleceğin modasına ışık tutuyor ve yenilikçi bir alışveriş deneyimi vaat ediyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir