Web 3.0

Bybit, Güney Afrika’daki kripto operasyonlarını genişletiyor

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 18 Ekim 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Bybit, Güney Afrika’daki kripto operasyonlarını genişletiyor

Bybit, Güney Afrika’daki kripto operasyonlarını genişletme kararı aldı.

Bybit, vadeli kripto işlem ürünlerinin ve itibari paradan kriptoya geçiş imkânı sağlayan yeni hizmetinin Güney Afrika’da resmî olarak kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Bybit, söz konusu hizmetleri Güney Afrika’da, yetkilendirilmiş finans hizmetleri sağlayıcı (FSP no. 52081) Money Doc (Proprietary) Limited’ın (2019/466808/07 sicil numarasıyla Güney Afrika’da tecilli bir şirket) hukukî temsilcisi olarak pazarlayacak. Ülkede sunacağı vadeli işlemler ürünlerinin yasal düzenlemelere uygun bir biçimde pazarlanmasının yanı sıra Bybit, Güney Afrika Randı (ZAR) için yeni bir itibari paradan kriptoya geçiş hizmetini de kullanıma sunuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, anında transfer seçeneğini de içeren banka transferi (EFT) aracılığıyla kolayca Rand yatırıp, kripto paralarla zahmetsizce ve düşük masraflarla alım-satım işlemleri yapma kolaylığından yararlanabilecekler. Bu gelişme, Güney Afrikalı kripto para yatırımcılarının ve kullanıcıların Bybit’in sektör lideri likiditesi ile işlem araçlarından düzenlemelere uygun biçimde yararlanabilmelerini sağlayacak.

Bybit’in Afrika Bölge Sorumlusu Joshua Yau, “Bu gelişmeler, Güney Afrika’da kriptoya gönül veren topluluğun düzenlemelere uygun biçimde dünyanın önde gelen ürünlerine erişim sağlamasına yardımcı olduğundan, Bybit için önemli bir dönüm noktası anlamına geliyor. Düzenlemelere uyum çerçevesinde bu adım, oldukça önemli bir adım. Kullanıcılarımıza güvenli ve pratik bir alım-satım deneyimi, sektör lideri işlem araçları ve düşük masraflı erişim imkânı sunarak güç vermeye derinden bağlıyız” diyerek genişleme konusunda düşüncelerini paylaştı.

Bybit’in CEO’su ve kurucu ortağı Ben Zhou ise, “Güney Afrika’daki genişleme, Bybit’in kripto paraları herkes için erişilebilir ve yerel düzenlemelerle uyumlu hâle getirme konusundaki kararlılığının bir kez daha altınız çiziyor. Blok zinciri teknolojisinin finans dünyasını baştan aşağı yeniden şekillendirme gücüne sahip olduğuna inanıyoruz. Bu genişleme, söz konusu vizyon doğrultusunda atılmış başka bir adım anlamına da geliyor.” diyerek bu konudaki görüşlerini paylaştı.

Bybit’in Güney Afrika’da genişlemesi, şirketin yeni nesil araçlar, destek hizmeti ve olanaklar ile Web3 aracılığıyla üst düzeye ulaşma arayışında olan kriptoya gönül verenlerin tüm potansiyellerini ortaya çıkarmaya olan bağlılığını ve dünyanın her yerinde erişilebilir olma taahhüdünü yansıtıyor.

 

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir