Web 3.0

CELO, Google Cloud’un doğrulayıcı olarak katılmasıyla yükseldi

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 3 Ağustos 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
CELO, Google Cloud’un doğrulayıcı olarak katılmasıyla yükseldi

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi %1,38 düşerken, bu düşüşte Fitch Ratings’in ABD hükümetinin borç notunu düşürmesi ve temmuz ayı ADP istihdam rakamlarında beklenenden daha yüksek bir artış olması etkili oldu. Daha geniş kripto para piyasası ise düşüşte; Bitcoin ve Ethereum son 24 saatte sırasıyla %0,30 ve %0,45 düştü.

Bugünün en iyi performans gösteren oyuncusu, Google Cloud’un Celo Network’e doğrulayıcı olarak katılması nedeniyle son 24 saatte %10,2 artış gösteren CELO oldu. Nisan 2020’de piyasaya sürülen Celo Network (CELO), mobil kullanıcılar düşünülerek tasarlanmış, dünya çapındaki herhangi bir telefon numarasına finansal işlem yapılmasını sağlayan, kripto para birimleri için küresel bir ödeme platformudur. İki yerel token işletmektedir: Protokol değişikliklerini oylamak için bir yönetişim jetonu olan CELO ve ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin olan Celo Dollars (cUSD). Bugün, Google Cloud artık Ethereum uyumlu bir blok zinciri olan Celo Network’te bir doğrulayıcıdır. Bu hamle, Google Cloud’un blockchain ve Web3 teknolojisine olan bağlılığını daha da ileriye taşıyor ve Celo’nun ölçeklenebilirliği ve küresel benimsenmeyi teşvik etmeyi amaçlayan bir katman-1 blockchain’den bir Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümüne geçişine yardımcı olacak.

En büyük 12. kripto para birimi olan Litecoin, kısa bir süre önce, madencilik ödülünü her dört yılda bir yarıya indiren ve böylece üretilen madeni para sayısını azaltan önceden planlanmış bir olay olan üçüncü “halving”i geçirdi. Bu mekanizma enflasyonu azaltmak ve potansiyel olarak mevcut coinlerin değerini artırmak için tasarlanmıştır. Halving sonrasında fiyat artışı için teorik potansiyele rağmen, Litecoin (LTC) son 24 saat içinde %3,8’lik bir düşüş yaşayarak 89,02 dolardan işlem gördü. Litecoin, 2011 yılında Charlie Lee tarafından Bitcoin’e daha hızlı ve daha ucuz bir alternatif olarak yaratıldı, ancak benimsenme açısından Bitcoin’i geride bırakmakta zorlandı. Son zamanlarda LTC, Wall Street destekli bir kripto borsası olan EDX Markets tarafından listelendikten sonra hafif bir canlanma yaşadı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir