Web 3.0

Chainlink Staking v0.2 Yayına Girdi

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 1 Aralık 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Chainlink Staking v0.2 Yayına Girdi

Bybit Global tarafından düzenlenen bültende günün gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi, yatırımcıların Federal Rezerv yetkililerinden gelen güvercin yorumlara ve ABD GSYH verilerinin 3. çeyrekte başlangıçta tahmin edilenden daha yüksek olan %5,2’lik bir genişleme gösteren revize edilmesine tepki gösterdikten sonra kar elde etmesiyle %0,1 düştü. Daha geniş kripto para piyasası, Bitcoin ve Ether’in son 24 saat içinde sırasıyla %0,38 ve %1,31 düşmesiyle düşüşte.

Bugünün en iyi performans gösteren şirketi, IOTA vakfının MENA bölgesinde kripto ekosisteminin büyümesini teşvik etmek için 100 milyon dolarlık bir yatırımla BAE’deki ilk DLT vakfını başlatmasıyla %43,0 artış gösteren IOTA oldu.

2015’te başlatılan IOTA (IOTA), insanlar ve makineler arasında ücretsiz, güvenli veri ve değer aktarımı sağlayan, Her Şeyin İnterneti’ne odaklanmış bir blok zinciridir.

IOTA Ecosystem DLT Foundation, BAE’de Abu Dabi Global Market (ADGM) altında kayıtlı ilk DLT vakfıdır. IOTA ekosistemini geliştirmek ve özellikle MENA bölgesinde IOTA protokolünü ilerletmek için 100 milyon doların üzerinde IOTA tokenı alacak. Bu hamle, gerçek dünya varlıklarını tokenleştirerek ve dijital ekosisteme entegre ederek düzenleyici sinerjiyi ve topluluk odaklı girişimleri teşvik etmeyi amaçlamaktadır. ADGM ile ortaklık, IOTA’nın küresel genişleme, düzenleyici iş birliği ve Abu Dabi’de sağlam bir kripto topluluğu oluşturma konusundaki kararlılığını vurgulamaktadır.

Chainlink, Ethereum ana ağında, oracle ağının güvenliğini ve esnekliğini artıran yükseltilmiş bir staking sürümü (v0.2) başlattı. Mevcut LINK staker’larının tahakkuk eden ödülleriyle birlikte v0.2’ye geçmeleri için geçiş aşaması bugün başlıyor ve 7 Aralık’a kadar sürecek. Bunu 11 Aralık’a kadar sürecek bir Erken Erişim aşaması izleyecek ve ardından havuz kapasitesine bağlı olarak katılımcı başına 15.000 LINK token sınırıyla stake etme herkese açılacaktır. Staking LINK tokenleri ağ güvenliğine katkıda bulunur ve katılımcıları ödüllendirir. LINK token geçtiğimiz ay %30 değer artışı göstermiştir. V0.2’deki iyileştirmeler arasında daha fazla esneklik için bir bağ çözme mekanizması, kesme yoluyla gelişmiş güvenlik ve gelecekteki yükseltmeler için modüler bir tasarım bulunmaktadır. Yeni stake havuzunun üst sınırı 45 milyon LINK tokenı olup, çoğunluğu topluluk stakerlarına, geri kalanı ise node operatörlerine tahsis edilmiştir. Topluluk üyeleri 1 ila 15.000 LINK arasında stake edebilirken, node operatörleri 75.000 LINK’e kadar stake edebilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir