Web 3.0

RARE Yükselişe Geçti

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 1 Aralık 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
RARE Yükselişe Geçti

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi %0,38 yükselirken, temel ekonomik veriler enflasyonda yavaşlamaya işaret ederek Fed’in faiz artışlarını durdurabileceği görüşünü destekledi. Daha geniş kripto para piyasası yükselişte; Bitcoin ve Ether son 24 saatte sırasıyla %0,12 ve %0,92 yükseldi.

2018’de faaliyete geçen SuperRare (RARE), seçilmiş sanatçıların yüksek kaliteli dijital sanat eserleri konusunda uzmanlaşmış, sanat tabanlı NFT’lere odaklanan ve oyun, müzik veya alan adı NFT’lerini içermeyen bir NFT pazarıdır. Sanatçılar, benzersiz sanat eserlerini satış veya açık artırma için tokenize etmektedir. Başlangıçta özel bir sanat galerisi olarak lanse edilen SuperRare, 2021 yılında bir DAO aracılığıyla merkezi olmayan yönetişim için RARE tokenini tanıttı. Ünlü Fransız fotoğrafçı ve kripto sanatçısı Laurent Castellani tarafından 2024 Sonbaharında yayınlanacak olan “Solaris-A”, güneş ışığının fotoğrafçılıktaki etkileşimine odaklanıyor. Kitapta Castellani’nin hayal ve gerçeği harmanlayan tarzını yansıtan portreler, kadın formu ve soyut kavramlar yer alacak. Filmlerden ve kişisel deneyimlerinden esinlenen Castellani’nin yaratıcı süreci içgüdü ve organizasyonu içeriyor ve görüntüleri ekstra bir unsurla dönüştürmeyi amaçlıyor.

Büyük bir e-spor organizasyonu olan Team Liquid, oyuncuya karşı oyuncu (PVP) otomatik savaşçı deneyimini geliştirmek için şu anda erken erişimde olan bir NFT oyunu olan Illuvium ile iş birliği yapıyor. Team Liquid, PVP yönüne odaklanarak oyunun geliştirilmesine katkıda bulunacak ve 2024 yılında 100.000 $ ödül havuzlu bir turnuvaya ev sahipliği yapmak da dahil olmak üzere Illuvium’un e-spor sahnesinin kurulmasına yardımcı olacak. İş birliği aynı zamanda Ethereum ölçeklendirme ağı Immutable X’ten yararlanarak Illuvium’da karakter görünümleri ve avatarlar gibi Team Liquid temalı NFT’leri de içerecek. Bu ortaklık, Team Liquid’in kriptonun rekabetçi oyunlardaki rolüne ilişkin devam eden araştırmasını yansıtarak Web3 oyunlarını ana akım e-sporlarla birleştirmeyi amaçlıyor. Team Liquid’in Web3 Kıdemli Ortaklıklar Müdürü Ross Groves, kuruluşun taraftarları Web3 oyunlarıyla güvenli ve ilgi çekici bir şekilde tanıştırma konusundaki kararlılığını vurguladı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir