Web 3.0

Circle Web3 uygulama oluşturma araçlarını tanıttı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 20 Ekim 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Circle Web3 uygulama oluşturma araçlarını tanıttı

Bybit tarafından hazırlanan analizde günün sektör gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi, Powell ile yapılan soru-cevap oturumundaki açıklamalardan ve %5’e yaklaşan ABD 10 yıllık Hazine getirisindeki artıştan etkilenerek %0,85 düştü. Daha geniş kripto para piyasası ise yükselişte; Bitcoin ve Etherrum son 24 saatte sırasıyla %1,66 ve %0,23 yükseldi.

Bugünün en iyi performans gösteren şirketi, JUST DApps’ın WalletConnect V2’yi entegre etmesi ve JustLendDAO TVL’nin 4,7 Milyar Dolara ulaşmasının ardından son 24 saatte %5,0 artış gösteren JST oldu.

Aralık 2020’de başlatılan JustLend (JST), arz ve talebe göre faiz oranlarını otomatikleştiren TRON tabanlı merkezi olmayan bir borç verme protokolüdür. Her 3 saniyede bir faiz tahakkuk eden çeşitli TRON varlıklarının gerçek zamanlı borç verme ve borç alma işlemlerini sunar ve faiz oranlarını piyasa koşullarına göre dinamik olarak ayarlar. Yakın zamanda TokenPocket, Tron ağındaki JUST DApp’ler için WalletConnect V2 desteğini ekledi. Bu, cüzdanları merkezi olmayan uygulamalara bağlama sürecini basitleştirir. Bugün, JustLendDAO’nun kilitli toplam değeri 4,7 milyar dolara ulaştı ve toplam borçlanma 88,5 milyon doların üzerinde. Platform ayrıca günde 45 bin doların üzerinde madencilik ödülü dağıtıyor.

Circle, Web3 uygulama geliştirmeyi Web2’ye alışkın geliştiriciler için daha erişilebilir hale getirmek amacıyla “Akıllı Sözleşme Platformu” adlı yeni bir araç tanıttı. Platform, önceden onaylanmış bir dizi kod şablonu ve akıllı sözleşmeleri bir konsol veya REST API aracılığıyla dağıtma seçenekleri sunuyor. Bu, özellikle blok zincirine özgü diller ve süreçler konusunda bilgili olmayanlar için yararlıdır. Platform şu anda Polygon ağını destekliyor ve desteği diğer ağlara da genişletmeyi planlıyor. Ayrıca Circle, geliştiricilerin kullanıcılarının benzin ücretlerini karşılamasına olanak tanıyan ve potansiyel olarak kullanıcı edinimini kolaylaştıran bir “Benzin İstasyonu” özelliği başlattı. Platform, NFT’ler ve merkezi olmayan finans dahil olmak üzere çeşitli akıllı sözleşme kullanım durumlarını idare edebilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir