Yapay Zeka

DeepL, Küresel Şirketlere Yüzde 345 Yatırım Getirisi Sağlıyor

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 7 Mayıs 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
DeepL, Küresel Şirketlere Yüzde 345 Yatırım Getirisi Sağlıyor

Yeni bağımsız bir araştırma, DeepL’in yapay zeka çeviri teknolojisinin iş dünyasına olan etkisini ortaya koydu.

Forrester Consulting tarafından yürütülen “DeepL’in Ekonomik Etkisi™” başlıklı çalışmaya göre, DeepL küresel şirketler için üç yıl içinde %345 yatırım getirisi ve toplamda 2,8 milyon Euro tasarruf sağlıyor.

Araştırma, DeepL kullanan çeşitli kuruluşlarda ekip verimliliğinin arttığını ve maliyetlerin düştüğünü gösteriyor. Verilere göre, DeepL’in yapay zeka teknolojisi, şirketlerde dahili belge çevirisinde harcanan süreyi %90, çalışanların iş yükünü ise %50 oranında azaltıyor. Bu durum, şirketlere 227,430 Euro maliyet tasarrufu ve verimlilik artışı olarak dönüyor.

DeepL, şirket çalışanlarının günlük iş akışları üzerindeki olumlu etkisini de gözler önüne seriyor. Anket katılımcılarından bir yazılım uygulama yöneticisi, “DeepL ile şikayetleri çözerken zaman kazanıyoruz, bu da maliyet azaltma ve kar artışı anlamına geliyor,” dedi. Çalışanlar, artık manuel çeviriyle zaman kaybetmeyip, katma değeri yüksek projelere daha fazla odaklanabiliyor.

Forrester Consulting’in farklı sektörlerden dört şirketle yaptığı araştırma, DeepL’in şirketlerin gelirlerini artırmasına ve yeni pazarlara hızla girmesine olanak sağladığını ortaya koydu. DeepL, işletmelerin diğer sorumluluklara daha fazla odaklanmalarını sağlayacak şekilde, dahili belge çevirilerinde gereken süreyi ve yükü önemli ölçüde azaltıyor. Ayrıca, şirket dışından alınan çeviri hizmetlerinin sayısını azaltarak daha fazla verimlilik ve maliyet tasarrufu sağlıyor. Gelişmiş yapay zeka teknolojisi ile DeepL, işletmelerin küresel iletişim kapasitelerini genişletiyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir