Yapay Zeka

Dell Technologies Latitude serisini duyurdu

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 18 Mart 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
Dell Technologies Latitude serisini duyurdu

Dell Technologies, profesyoneller için yapay zekâ ile güçlendirilmiş yeni Latitude serisini duyurdu.

Dell Technologies, profesyoneller için yapay zekâ ile güçlendirilmiş üretkenlik ve iş birliği özelliklerini bir araya getiren yeni Latitude serisini duyurdu. Hibrit çalışanların deneyimini daha da iyileştirecek olan bu seride, Intel vPro® platformuna sahip yeni Intel® Core™ Ultra işlemciler ve sinirsel işlem birimleri (NPU) bulunuyor. Dell’in yeni Latitude serisi, hibrit çalışma çağında profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı ve piyasaya sürüldü.

Dell’in Latitude 7350 Detachable modeli, bir tabletin esnekliğini bir dizüstü bilgisayarın gücüyle birleştiriyor. Profesyonellere masada veya hareket halindeyken esnek bir çalışma imkanı sunan bu cihaz, akıllı termal çözümlerle performans artışı sağlıyor. 7350 Detachable, dünyanın en iş birlikçi ticari çıkarılabilir bilgisayarı unvanını taşıyor ve HDR teknolojisiyle donatılmış 8MP çift kamera, 3K çözünürlüklü ComfortView Plus ekran ve Microsoft Teams ve Zoom için dokunmatik iş birliği yüzeyi gibi özellikleri barındırıyor. Dell’in çevreci yaklaşımını yansıtan cihaz, geri dönüştürülmüş malzemelerle tasarlandı ve servis kolaylığı sağlayacak şekilde modüler bileşenlere sahip.

Yeni Latitude 9450 2-in-1 modeli, ultra premium tasarımı ve iş birliği ile üretkenliği ön plana çıkararak her yerde çalışma olanağı sunuyor. Latitude 9450, piyasadaki en küçük 14 inç ticari bilgisayar olup, yenilikçi bir klavye, enerji tasarrufu sağlayan mini-LED arkadan aydınlatma ve etkileyici ses ve görüntü özellikleriyle donatıldı. Latitude 7000 serisi, farklı ekran boyutları ve form faktörleriyle, hibrit çalışanların her türlü ihtiyacını karşılamak üzere çeşitlilik sunuyor.

Latitude 7350 ve 7450 Ultralight modelleri, ultra taşınabilirlik ve üstün yapay zekâ performansını birleştiriyor. Sadece 1 kilogramın altında ağırlıklarıyla dikkat çeken bu modeller, her yerde çalışmaya uygun olarak tasarlandı. Dell Collaboration Touchpad, 5MP web kamerası ve üst düzey hoparlörler gibi özelliklerle donatılan bu modeller, iş birliği deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

Latitude 7350 Detachable, yüzde 90 geri dönüştürülmüş magnezyumdan yapılmış bir şasi, yüzde 75 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilmiş bir destek ayağı ve yüzde 90 geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiş bir pil çerçevesiyle sürdürülebilirlik alanında da önemli yenilikler sunuyor. Ayrıca, yeni nesil Latitude dizüstü bilgisayarlar bu yıldan itibaren yüzde 50 geri dönüştürülmüş kobalt içeren piller içerecek. Dell’in döngüsel tasarım vizyonundan ilham alan Latitude 7350 Detachable, çıkarılabilir piller ve ekranların yanı sıra yükseltilebilir WWAN ve SSSDS ile servis kolaylığı ve hız noktasında dikkat çekiyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir