Yapay Zeka

Cerebrum Tech ve Mipo’dan İş Birliği

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 14 Mart 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Cerebrum Tech ve Mipo’dan İş Birliği

Cerebrum Tech ve Mipo, Yapay Zekayı Akıllı Telefonlara Taşıyor.

Yeni nesil teknoloji şirketi Cerebrum Tech ile yerli akıllı telefon üreticisi Mipo, mayıs ayında piyasaya sürecekleri orta ve üst segment akıllı telefon modellerinde iş birliğine gidiyor.

Cerebrum Tech’in 3D avatarıyla tasarlanan yapay zekalı asistanı Cere, Mipo akıllı telefonlarda ücretsiz olarak Pro sürümüyle yer alacak.

Yapay zeka ve web3 odaklı Cerebrum Tech ile Mipo’nun ortaklığı, akıllı cihazlara yapay zekanın entegrasyonunu sağlayacak. Mipo, Mayıs ayında piyasaya sürecekleri M46 Plus ve M59 modelleriyle birlikte, Cerebrum Tech’in geliştirdiği yapay zekalı asistan uygulaması Cere’yi müşterilerine sunacak.

Cere, büyük dil modellemelerine dayanarak geliştirilmiş bir yapay zeka asistanı olarak her yaş grubundan kullanıcının günlük yaşam sorularına yanıt verebilecek şekilde tasarlandı. Türkiye’nin ilk 3D avatarlı yapay zekası olan Cere, kısa sürede 890 binden fazla bireysel ve kurumsal kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Mipo akıllı telefonları, Turkcell ve Vodafone mağazaları, çeşitli online satış noktaları ve www.mipo.com.tr üzerinden satışa sunulmaktadır. Teknik destek ise KVK ve Ouno aracılığıyla sağlanmaktadır.

Cerebrum Tech Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erdem Erkul, iş birliğinin Türkiye’nin teknolojideki yerini güçlendireceğini belirtirken, Mipo Yönetim Kurulu Başkanı Emir Aral ise teknoloji üretme ve yeni istihdam alanları oluşturma odaklı çalışmalarının devam edeceğini vurguladı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir