Yapay Zeka

Deloitte, Intel ile olan iş birliğini genişletti

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 10 Nisan 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
Deloitte, Intel ile olan iş birliğini genişletti

Deloitte, yapay zeka (AI) çözümleri konusunda Intel ile olan stratejik iş birliğini büyük ölçüde genişlettiğini duyurdu.

Deloitte, işletmelerin yapay zeka (AI) çözümlerini en yeni donanım ve yazılım optimizasyonları ile maliyet etkin bir şekilde dağıtmalarına yardımcı olmak için Intel ile olan stratejik işbirliğini büyük ölçüde genişlettiğini duyurdu.

Deloitte ve Intel’in yapay zeka (AI) çözümlerini daha maliyet etkin bir şekilde dağıtmak için genişletilmiş işbirliği, işletmelerin AI uygulamalarını ölçeklendirmelerine ve gerçek değer yaratmalarına olanak tanıyarak, AI alanında bir dönüm noktası niteliği taşıyor. Bu işbirliği, müşterilere özelleşmiş AI hizmetleri sunarak, her endüstriye ve kullanım durumuna uygun çözümlerle performans gereksinimlerini ve bütçe hedeflerini aşmalarına yardımcı oluyor. Deloitte’un AI yeteneklerini ve Intel’in yenilikçi donanım çözümlerini bir araya getiren bu stratejik adım, AI’nin iş dünyasındaki potansiyelini tam olarak açığa çıkarırken, teknolojinin sorumlu kullanımına ve sürekli yeniliğe olan bağlılıklarını da vurguluyor. Bu gelişme, AI teknolojisinin geleceğine yönelik umut verici bir yol haritası sunuyor ve işletmeleri ve müşterileri, AI destekli bir geleceğe doğru güvenle ilerlemeye teşvik ediyor.

Bu yeni teklifler, pazarın AI ile denemeler yapmaktan gerçek değer sunan belirli kullanım durumları için uygulamaları ölçeklendirmeye evrilmesiyle artan ihtiyaçları ele almayı amaçlıyor. Deloitte ve Intel’in işbirliği, müşterilerin performans gereksinimlerini ve bütçe hedeflerini karşılayıp aşmalarına, AI iş yüklerini daha maliyet etkin bir mimariye kaydırarak yardımcı olabilir. Deloitte’un CortexAI platformunda 35’ten fazla Intel’in OpenVino™ AI modelini dağıtarak, Intel’in en son donanım ve yazılım çözümlerini PC, kenar (edge) ve veri merkezine ölçeklendirirken, dünya genelindeki işletmelere katma değerli sonuçlar sunuyor. Deloitte, AI yeteneklerini, işbirliklerini ve tekliflerini, 2023’te Yaratıcı AI uygulamasının tanıtılmasını takiben ölçeklendiriyor. Deloitte, her aşamada müşterilere destek vererek, üretkenliği artıran ve daha büyük müşteri etkisi sağlayan GenAI çözümleri geliştirip uyguluyor. Deloitte, kendi işletmesine Yaratıcı AI yetenekleri entegre ediyor, özelleşmiş ekipleri desteklemek için büyük dil modelleri (LLM) ve chatbotlar da dahil olmak üzere amaç odaklı araçlar kullanıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir