Web 3.0

Ledger Recover ile ilgili endişelere yanıt geldi

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 1 Haziran 2023
  • Okuma süresi: 4 dakika
Ledger Recover ile ilgili endişelere yanıt geldi

Ledger CEOsu Pascal Gauthier, Ledger Recover ile ilgili endişelere yönelik açıklamalarda bulundu. 

Tüketici raporları tarafından en iyi donanım cüzdanı seçilen ve güvenlik uzmanları tarafından sürekli olarak test edilen tek sertifikalı donanım cüzdanı olan Ledger, kriptoyu güvenli ve kullanımı kolay hale getirme misyonunu sürdürüyor. Ledger CEOsu Pascal Gauthier, Ledger Recover ile ilgili endişelere, yeni hizmetin duyurulma şekline değindi ve ileriye dönük iyileştirmeler içeren yol haritasını paylaşırken, iletişimde kasıtsız olarak yapılan hata için tüm kripto topluluklarına yönelik açıklamalarda bulundu.

 Güvenlik söz konusu olduğunda, zaman içinde dayanıklılık esastır. Kritik dijital varlık güvenliği ve kullanımı konusunda dünya lideri olan Ledger, varlıkları yöneten özel anahtarları tavizsiz kalite ve iyileştirmelerle güvence altına alma konusunda neredeyse on yıllık bir deneyime sahip. Donjon güvenlik ekibi ise, Ledger liderliğinden tam bağımsız olarak yalnızca Ledger’ın ürün yazılımı ve donanımı değil, tüm ekosistem güncellemelerini denetleme konusunda oldukça iddialı çalışıyor.

Ledger donanım cüzdanlarına, şirketin yeni ürünü Ledger Recover desteğini sunan ve çok eleştirilen güncelleme konusunda açıklamalarda bulunan Ledger CEOsu Pascal Gauthier, Ledger Recover gibi bir hizmete olan ihtiyaca yürekten inanıyoruz. Uzun süredir bu alanda olan bizler, kişilerin bağımsız olabilmesini ve dijital değerleri üzerinde kendi sorumluluğunu üstlenebilmesini sağlama yükümlülüğüne sahibiz. Bu, kriptonun felsefesidir. İletişimde kasıtsız olarak yaptığımız hata herkesi şaşırttı ancak müşterilerimizin Ledger Recover’ın, büyüyen kripto topluluğu için oynayacağı rolü ve Ledger’ın gelecekte sunacağı hizmetleri net bir şekilde anlamasını sağladı. Bu iletişim şekli için özür dileriz.” ifadelerinde bulundu.

Açık Kaynak Kullanmak Ana Hedefimiz” 

Kriptoyu güvenli ve kullanımı kolay hale getirmeyi misyon edinen Ledger, geçtiğimiz iki yıl boyunca dijital varlıklar dünyasını güvenlikle destekleme misyonu doğrultusunda büyük adımlar attı. Güvenlikten asla ödün vermeden, kullanımı kolay deneyimlerle daha fazla kişinin bu özelliklere erişmesini sağlayan Ledger, güvenlik ve daha fazla şeffaflık sunuyor.

Geçtiğimiz günlerde, Nano X cüzdanlara getirdiği yeni güncellemeyle, kullanıcıların kararı doğrultusunda 24 kelimelik gizli kurtarma ifadelerinin üç parçaya bölünüp ayrı ayrı şifrelenerek, saklama hizmeti sunan üç farklı şirkete gönderilmesi şeklindeki çözümüyle gündeme gelen Ledgerdan bir açıklama geldi. Bazı Ledger kullanıcıları, cüzdanlarına gelen yeni güncellemeye şüpheyle yaklaşmış, Reddit ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında bunu dile getirmişti. Dünyadaki tüm kripto varlıkların %20sini güvenceye alan Ledger’ın CEOsu Pascal Gauthier, Kodumuzu denetlenebilir hale getirmek için mümkün olduğunca açık kaynak kullanmaya devam etmek her zaman ana hedefimiz oldu. Ledger’ın açık kaynak taahhüdü şirket değerlerimizden biri olan şeffaflığa bağlı. Bu nedenle, açık kaynak kullanımı yol haritasını hızlandırma kararı aldık. İşletim sisteminin temel bileşenlerinden başlayarak mümkün olduğu kadar Ledger işletim sistemini ve bu çalışma tamamlanana kadar yayınlanmayacak olan Ledger Recover’ı dahil edeceğiz. Hizmetin tamamen isteğe bağlı olmasına ek olarak, Ledger Recover protokolünü açık kaynak olarak hizmete sunacağız. Bu yol haritası, CTO’muz ve mühendislik ekibimiz tarafından paylaşılacak ve güncellenecektir.” ifadelerinde bulundu. Ledger’ın güvenliğinin değişmeden kaldığını ifade eden Gauthier, Müşterilerimizi dinledik; devam etmekte olan yol haritamızı hızlandırıyoruz. Bu deneyimden çok şey öğrendik, bunu gelecekteki iletişim çalışmalarımızda göreceksiniz.” dedi.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir