Yatırım

Odeabank, Odeatech Teknoloji Şirketini Kurdu

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 29 Nisan 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Odeabank, Odeatech Teknoloji Şirketini Kurdu

Odeabank, Odeatech Teknoloji Şirketini Kurarak Dijital Dönüşümde Öncü Bir Adım Attı.

Türkiye’nin yenilikçi bankacılık hizmetleri sunan öncüsü Odeabank, dijital ve fiziksel hizmetlerin entegrasyonu konusundaki vizyonunu daha da ileri taşıyarak Odeatech isimli yeni bir teknoloji şirketi kurdu. İstanbul Ataşehir’de yer alan DijitalPark Teknokent’te faaliyet gösterecek olan Odeatech, Odeabank’ın bilişim, iletişim ve yapay zekâ teknolojileri alanlarında Ar-Ge çalışmaları yapacak ve bankacılık operasyonlarını daha da verimli hale getirecek yenilikçi çözümler geliştirecek.

Odeabank’ın Teknolojik Yenilikleri Bir Adım Öne Taşıyor

Kuruluşundan bu yana “fijital” bankacılık vizyonu ile dikkat çeken Odeabank, müşterilerine en iyi dijital deneyimi sunma amacıyla kurduğu Odeatech ile teknolojik yenilikleri hızla hayata geçirme ve operasyonel verimliliği artırma hedefinde. Odeatech, yapay zekâ tabanlı yazılım geliştirme, yeni ürün ve teknolojik çözümler geliştirme gibi alanlarda çalışmalar yapacak. Ayrıca, banka içi teknoloji ihtiyaçlarını karşılamak ve müşteri deneyimini iyileştirmek için analitik çözümler sunacak.

Odeabank ve Odeatech’ten Yurt İçi ve Yurt Dışı Pazarlara Yeni Hizmetler

Odeatech, yalnızca Odeabank’ın ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayacak, ilerleyen dönemlerde yurt içi ve yurt dışındaki diğer kurum ve kuruluşlara da hizmet vermeyi planlıyor. Bu strateji, bankanın uluslararası pazarlarda da etkin bir rol almasını sağlayacak. Odeabank Genel Müdürü Mert Öncü yaptığı açıklamada, “Odeabank olarak, fijital bankacılık vizyonumuza uygun şekilde teknolojik gelişmeleri iş süreçlerine hızlı bir şekilde entegre etmeyi önemsiyor, bu alanda çalışmalar yürütüyoruz. Odeatech de bu vizyona ne kadar bağlı olduğumuzu bir kez daha altını çiziyor. Odeatech iştirakimiz ile teknolojiyi ve teknolojinin getirdiklerini ürün ve hizmetlerimize daha hızlı ve daha verimli bir şekilde entegre edeceğiz. İlerleyen süreçte bu hizmetimizi sektördeki farklı kurum ve kuruluşlara da sunarak bankacılığın geleceğini bugünden inşa etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Odeatech’in faaliyete geçmesiyle Odeabank, teknolojik altyapısını güçlendirirken, sektördeki dijital dönüşüm süreçlerine de öncülük etmeye devam edecek. Bu girişim, bankanın hem mevcut operasyonlarını iyileştirmesine hem de yeni iş ve hizmet modellerini geliştirmesine olanak tanıyacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir