Web 3.0

OKX, Ordi BRC-20 Token çekme işlemlerini başlattı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 23 Mayıs 2023
  • Okuma süresi: 4 dakika
OKX, Ordi BRC-20 Token çekme işlemlerini başlattı

OKX, Ordinals Pazar Yeri’nde Bitcoin Ordinals ve BRC-20 tokenlar’ını mint edebileceklerini ve alıp satabileceklerini duyurdu. 

Ordi’nin (ORDI) listeleneceği ilk borsalardan biri olan OKX, Ordi çekme işlemlerini de başlatarak Bitcoin topluluğuna, düşük ücretlerle hızlı bir şekilde işlem yapma imkânı sunuyor. OKX’teki bu yeni listelemeyle birlikte Ordi yatırımcıları yüksek ağ ücretleri ve uzun işlem sürelerinden etkilenmeden işlem yapabiliyor.

Web3 ekosisteminin geleceğini inşa etmede öncü rol oynayan teknoloji şirketi OKX, yaptığı resmî açıklamada, kullanıcıların OKX Web3 Cüzdan platformunda yakın zamanda kullanıma açılacak olan Ordinals Pazar Yeri’nde Bitcoin Ordinals ve BRC-20 tokenlar’ını mint edebileceklerini ve alıp satabileceklerini duyurdu.

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük ikinci kripto borsası ve Web3 ekosisteminin geleceğini inşa etmede öncü rol oynayan teknoloji şirketi OKX, Ordi’yi listeleyen ilk borsalardan biri olduğunu duyurdu. Bu gelişmeyle birlikte OKX, Bitcoin blokzincirinde türünün tek örneği olan dijital varlıkları oluşturmak ve yönetmek amacıyla ordinals ve inscriptions’ları kullanan bir BRC-20 belirteci olan Ordi’yi listeleyen ilk borsalar arasına girdi.

OKX kullanıcıları Ordi işlemleri yapabiliyor

OKX’teki Ordi yatırma ve çekme işlemleri Türkiye saatiyle 20 Mayıs saat 10:00 itibarıyla başlatılırken, kullanıcılar 20 Mayıs saat 12:00’dan itibaren ORDI/USDT spot işlem çiftinde işlemlerini yapabiliyor.

Bitcoin topluluğu için önemli gelişme

OKX’in Ordi yatırma ve spot işlemlerini başlatması Bitcoin topluluğu için oldukça önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Bu hamleyle birlikte OKX, merkeziyetsiz borsalarda (DEX’ler) Ordi al-sat işlemleri yapan kullanıcıların karşılaştığı çok önemli bir dezavantajı da çözüme kavuşturuyor. DEX’leri kullanarak Ordi işlemleri yapan yatırımcılar genellikle yüksek ağ ücretleriyle karşılaşırken her bir işlemin gerçekleşme süresi de üç dakikadan başlayarak iki saate kadar sürebiliyor. Bu durumun bir sonucu olarak, bugüne kadar Ordi’nin piyasa değerinden satın alınması için zorlu bir süreç gerekiyordu.

Ancak bir emir defterinin bulunmasının sonucu olarak, OKX’te al-sat işlemleri yapmak topluluğa, DEX’lerde işlem yapmaya kıyasla önemli bir avantaj sağlıyor. Zira OKX’te kullanıcılar piyasa alıcı olarak istedikleri zaman Ordi satabiliyor. Buna karşılık zincir üzerinde Ordi satmak isteyen bir kullanıcının yalnızca satış emri listelemesi mümkün olurken, emrin tamamlanması için de diğer kullanıcıları beklemesi gerekebiliyor. Bununla birlikte OKX, kullanıcılarına varlıklarını yönetmenin daha uygun yollarını sunduğundan, çok daha düşük ücretlerle daha hızlı bir şekilde Ordi işlemleri yapılabiliyor.

“OKX, Bitcoin ve kripto meraklılarına farklı seçenekler sağlama konusunda öncü rol oynuyor”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan OKX İnovasyon Direktörü Jason Lau Sunduğu yenilikçi ve güçlü özelliklerle OKX, Bitcoin ve kripto meraklılarına farklı seçenekler sağlama konusunda öncü rol oynuyor. Bitcoin ağında BRC-20 tokeni işlemlerinin beraberinde getirdiği büyük zorluklar da var. OKX olarak kullanıcılara sorunsuz bir al-sat, yatırma ve çekme deneyimi sunan ilk organizasyonlardan biri olduğumuz için oldukça heyecanlıyız. Bu yenilik, aynı zamanda Bitcoin ekosisteminin daha da büyümesine yönelik uzun süredir sürdürdüğümüz kararlılığın da bir göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

OKX, yeni gelişmeleri duyurmaya hazırlanıyor

Bu gelişme, OKX Wallet Web3 Cüzdan’ın Bitcoin Ordinals görüntüleme ve transfer etme özelliklerini destekleyen ilk çok zincirli platform olmasından kısa süre sonra gerçekleşmesi bakımından büyük önem taşıyor. Ayrıca, OKX Wallet kısa bir süre önce Ordinals Pazar Yeri’nin lansmanı ile BRC-20 işlemlerini destekleyen ilk çok zincirli cüzdan olduğunu açıkladı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir