Web 3.0

Polygon Labs, POL Token’ı tanıttı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 27 Ekim 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Polygon Labs, POL Token’ı tanıttı

Bybit tarafından hazırlanan değerlendirmede günün sektör gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi, esas olarak hayal kırıklığı yaratan kazançlar ve güçlü ABD GSYH verileri nedeniyle %1,18 düştü. Daha geniş kripto para piyasası karışık seyrederken, Bitcoin son 24 saatte %1,38 düştü ve Ethereum %0,61 yükseldi. Merit Circle DAO’nun 12 aylık token geçişini $MC’den $BEAM’e başlatmasıyla bugünün en iyi performans gösteren şirketi, son 24 saatte %56,43 yükselen BEAM oldu.

Eylül 2021’de piyasaya sürülen Merit Circle (BEAM), oyna-kazan oyunlarında ve metaverse’de getiriyi en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan bir DAO’dur. Oyun yoluyla kripto varlıkları kazanmak için yöneticiler ve oyuncular arasındaki sermayeyi yönetir. Proje ayrıca, oyuncuların metaverse’de kazanmalarına yardımcı olmak için burs ve eğitim fırsatları da sunuyor. Son zamanlarda, BEAM token bybit’te listelenmiştir. Merit Circle DAO, yerel tokenini 100:1 dönüşüm oranıyla $MC’den $BEAM’e geçirdi. Geçiş, 26 Ekim 2023’ten itibaren 12 ay boyunca geçerlidir ve Ethereum veya Binance Smart Chain aracılığıyla yapılabilir. BEAM, MC’nin şu anda sahip olduğu tüm yardımcı programları üstlenecektir.

Polygon Labs, Polygon ekosisteminde MATIC’in yerini alması amaçlanan bir token olan POL için yeni bir Ethereum token sözleşmesi başlattı. Yeni token, bir “yeniden stake etme protokolü” kullanarak bir dizi Katman 2 zincirini güçlendirmeyi amaçlıyor ve token sahiplerinin birden fazla zincirde stake etmesine olanak tanıyor. Bu lansman, Polygon’un 2.0 yol haritasının bir parçası olup, mevcut proof-of-stake ağına yönelik yükseltmeleri ve paylaşılan bir likidite protokolünün oluşturulmasını içermektedir. POL tanıtılmış olsa da MATIC hala Polygon ağında stake ve gaz ücretleri için kullanıldığından, kullanıcıların şu anda mevcut MATIC tokenlerini POL ile değiştirmelerine gerek yoktur. Polygon’un sıfır bilgi kanıtlarına dayanan Katman 2 ekosistemi, Optimism Labs’ın Optimism ekosistemi ile rekabet edecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir