Web 3.0

REQ, FLock ortaklığının ardından yükselişe geçti

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 11 Ekim 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
REQ, FLock ortaklığının ardından yükselişe geçti

Bybit Global tarafından hazırlanan bültenden günün gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi %0,52 yükselirken, pozitif ivme Çin’den ek teşvik beklentileri ve Atlanta Fed Başkanı Bostic’in faiz artırımlarına ara verileceği yönündeki açıklamalarıyla desteklendi. Daha geniş kripto para piyasası ise düşüşte; Bitcoin ve Ethereum son 24 saatte sırasıyla %0,64 ve %1,09 düştü.

Bugünün en iyi performans gösteren kripto para birimi, blok zinciri entegrasyonu ve gelişmiş gizlilik ile merkezi olmayan yapay zekaya öncülük eden FLock ile iş birliğinin ardından son 24 saat içinde %52,8 artış gösteren REQ oldu.

2017’de başlatılan Request Network (REQ), Ethereum blok zincirinde merkezi olmayan bir ödeme platformudur. Birden fazla kripto para biriminde güvenli faturalandırmaya olanak tanır, çapraz para birimi ödemeleri sunar ve işlemleri blok zincirinde şeffaf bir şekilde kaydeder. Platform, çeşitli ödeme özellikleri için genişletilebilir ve daha geniş çapta benimseme ile azalan düşük ücretlere sahiptir. İşlemlerde yakılan ücretler için REQ tokenini kullanarak, finansal işlemleri geleneksel yöntemlerden daha şeffaf ve verimli hale getirmeyi amaçlıyor. Jiahao Sun tarafından oluşturulan FLock, merkezi olmayan yapay zekayı geliştirmek için Federated Learning ve Blockchain’i birleştiriyor. Blok zincirini entegre ederek sağlık alanındaki uygulamalarla makine öğreniminde iş birliği ve gizliliği dengeliyor. Request Network ile ortak olarak, borç verme ve kredi puanlamasında yenilik yapmayı hedefliyorlar. Bir test ağı başlattılar, DeFi entegrasyonları ve küresel hackathonlar için planları var ve veri güvenliğine öncelik veriyorlar. FLock, merkezi olmayan makine öğrenimini ilerletme konusundaki hırsını vurgulayan bir erken benimseyen programı sunarak topluluğuyla aktif bir şekilde etkileşim kuruyor.

Tokenlaştırılmış bir gerçek dünya varlığı (RWA) pazarı olan Untangled Finance, Londra’daki Fasanara Capital liderliğinde 13,5 milyon dolar topladıktan sonra Celo ağında faaliyete geçti. Fasanara Capital ayrıca platform üzerinde iki tokenize kredi havuzu kurdu. Untangled, Chainlink’in Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolü aracılığıyla Ethereum ve Polygon ağlarına genişlemeyi planlıyor ve çok zincirli bir RWA kredi protokolü olmayı hedefliyor. Kredi ve gayrimenkul gibi geleneksel varlıkların tokenizasyonu ilgi çekerken, Untangled 1 trilyon doların üzerinde değere sahip geleneksel özel kredi piyasasını tokenize etmeyi hedefliyor. Platform, fatura finansmanı, maaş bazlı avanslar ve yeşil varlık kredileri gibi fintech kredilerine odaklanıyor. Untangled, pozisyonlarını simgeleyen bir ERC-20 token alan sertifikalı yatırımcılar için blok zinciri tabanlı kredi havuzları sunuyor. Platform, bir tasfiye motoru ve proaktif bir kredi değerlendirme modeli gibi yenilikçi özelliklere sahiptir. Fasanara Capital’in CEO’su Francesco Filia, fintech kredileri ile dijital varlık alanının yakınlaşmasını vurguladı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir