Web 3.0

SUI ilk büyük geliştirici etkinliğini duyurdu

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 16 Mayıs 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
SUI ilk büyük geliştirici etkinliğini duyurdu

Bybit Global tarafından hazırlanan değerlendirmede sektör gelişmelerine yer veriliyor.

Pacific Western Bank’ın çöküşün eşiğinde olduğu ve enflasyon beklentilerinin beklenmedik şekilde yükseldiği bildirildiğinden, ABD hisse senetleri dün %0,16 düştü. Kripto para piyasası, art arda birkaç kırmızı günün ardından yükseldi ve son 24 saatte Bitcoin ve Ethereum sırasıyla %1,15 ve %1,46 arttı.

Bugünün en iyi performansı, ilk büyük geliştirici etkinliğini duyurması ve çok sayıda SUI DApp’in kullanıma sunulması nedeniyle son 24 saatte %5 artan SUI’dir.

SUI, saniyede 100.000’den fazla işleme sahip, yüksek hızlı bir Proof-of-Stake katmanı 1’dir. Eski Meta mühendislerinden oluşan bir ekip tarafından oluşturulan Mysten Labs tarafından kuruldu. Ana ağı yakın zamanda yayına girdi ve daha fazla geliştirici katılımını teşvik etmek için SUI, Seul’de 3-4 Haziran’da yapılması planlanan Sui Builder House adlı ilk büyük etkinliğini duyurdu ve geliştiricilere ağ oluşturma ve sunumlar için bir platform sunuyor. Etkinlik, güncellenmiş bir format, bir Mainnet kutlaması, APAC projeleri ve geliştiricileri için özel bir duyuru olan bir SUI gösterimi ve bağlantı için kesinti süresi içerir. SUI, en hızlı blok zincirlerinden biri olarak umut verici görünüyor, ancak kripto pazarı hızlı blok zincirlerine doyduğundan ve düşük bir kullanıcı ve geliştirici büyümesinden muzdarip olduğundan, yetersiz çekiş ve başarıya sahip olabilir.

BitDAO, mevcut BIT belirtecini yeni bir yönetişim belirteci olan MANTLE ile değiştirecek bir “Tek Marka, Tek belirteç” ilkesi önerdi. BIP-21 adlı teklif, yönetişim ve ürün dahil olmak üzere BitDAO ekosistemini Mantle markası altında birleştirmeyi amaçlıyor. Token dönüştürme işlemlerinin sabit bir döviz kuru olacak ve dönüştürme işlemi farklı kanallardan gerçekleştirilebilecektir. Değişiklik, Bybit, Pantera Capital, Dragonfly ve Peter Thiel tarafından desteklenen, Ethereum üzerine inşa edilmiş bir katman-2 protokolü olan Mantle’ın ana ağ lansmanından önce geldi. BitDAO, yeniden markalamanın BIT ekosistemi etrafındaki karmaşıklığı azaltacağını iddia ediyor. Teklif için oylama 19 Mayıs’a kadar açık ve şu ana kadar %100 destek aldı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir