Teknoloji

NoExit Games yatırım turunda

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 16 Mayıs 2023
  • Okuma süresi: 4 dakika
NoExit Games yatırım turunda

Yapay zeka destekli mobil oyun üreticisi NoExit Games yatırım turuna çıktı.

Dünyanın yapay zekayla zenginleştirilmiş ilk mobil oyun deneyimini sunan NoExit Games fonbulucu platformunda yatıırm turuna çıktı. Uzun vadede Türkiye merkezli bir unicorn oyun şirketi haline gelmek üzere 7 milyon TL fon arayan girişim, 15 Temmuz 2023’e kadar devam edecek olan yatırım turunda şirket paylarının %8’ini yatırımcılara arz edecek. fonbulucu Gelecek Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun 300 bin TL yatırım yapma kararı aldığı tur sonunda, Yıldız Tekno Yıldız Tekno Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi NoExit Games’e 75 bin dolar fon aktaracak.

Game Circle Kuluçka ve Hızlandırma Merkezi’nin kurucularından Prof. Dr. Veysi İşler’in ortaklığı ve mentorluğunda geçtiğimiz yıl kurularak 1 yıl içerisinde 23 adet oyun üreten NoExit Games, paya dayalı kitle fonlaması sahnesine çıktı. Hybrid-Casual kalitesinde oyunlara dünyada ilk defa üretici yapay zeka modellerini entegre ederek sektörde henüz örneği bulunmayan bir aksiyon alan NoExit Games fonbulucu platformunda çıktığı yatırım turunda şirket paylarının %8’inin arzıyla fon talep ediyor. fonlamanın başarıyla sonuçlanması halinde ilk aşamada finans, hukuk ve insan kaynakları yönünde güçlenmeyi amaçlayan girişim şirketi, Gelecek Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan 300 bin TL, Yıldız Tekno Yıldız Tekno Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi’nden ise 75 bin dolar fon desteği alacak. Yatırım turunun başlama tarihi olan 16 Mayıs Salı günü saat 10.00 itibari ile 10 iş günü içerisinde EFT veya kredi kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %20 fazladan pay verilecek. Fonlama 15 Temmuz 2023’e kadar devam edecek.

“Yeni gelir modelleri elde ederek yüksek değerlemelere ulaşacağız”

Yatırım turu hakkında konuşan NoExit Games Kurucu Ortağı Erol Şan Amaç, “Büyüme potansiyeline sahip oyun geliştirici firmalardan biri olduğumuzun farkındayız.  Kitle fonlamasına çıkmamızın en önemli nedeni, yüksek oyun geliştirme maliyetlerini karşılayarak şirketimizi olabildiğince hızlı bir şekilde büyütmek ve başarılı yapay zeka entegre oyunumuzla şirket değerimizi artırmak. Bu sayede en büyük gider kalemlerimizden olan personel ve pazarlama maliyetlerini karşılayarak oyunlardan gelir elde etme sürecini hızlandırmak istiyoruz. Paya dayalı kitle fonlamasından gelen yatırım sonrası başarılı büyümeyle birlikte yatırımcıların hisselerini verimli bir şekilde değerlendirerek sonraki yatırımcılar nezdinde güven inşa edebilmeyi de arzu ediyoruz. Geliştireceğimiz yeni oyunlar için oluşturduğumuz ekosistemlerden yeni gelir modelleri elde ederek yüksek değerlemelere ulaşacağımıza eminiz” dedi.

Hızla değişen mobil oyun dünyasını yeni nesil entegrasyonlarla geliştiriyor

NoExit Games, testler sonucunda elde edilen performansa göre ölçeklenerek milyonlara ulaşan, reklam gelir modeliyle kazanç sağlayan, mobil oyunların alt türü olan Hyper-Casual türünde oyunlar geliştiriyor. Bu oyunlar; tek elle oynanan, öğrenmesi kolay ve genellikle tek mekanikten oluşan yüksek indirmelere ulaşan oyunlar. Hyper-Casual türünde çok farklı tarz ve çeşitlerde oyunlar geliştiren NoExit Games, bu tecrübesini Hybrid-Casual oyunlarda da kullanmaya başlamış durumda. Hyper-casual, casual ve mid-core oyunların çeşitli özelliklerinin bir araya gelmesiyle doğan Hybrid-casual oyunlarda Hyper-Casual oyunlardan farklı olarak daha zengin görsel ve içeriklerle oyun içi satın alma öğeleri bulunuyor. NoExit Games, Hybrid-Casual kalitesinde oyunlara dünyada ilk defa üretici yapay zeka modellerini entegre ederek sektörde henüz örneği olmayan bir tür geliştiriyor. Girişimin bu tabandaki ilk oyunu Painter’s Life adıyla markette yer alıyor. Planlanan oyun fikirlerinden biri olan bu oyundaki amaç; oyuncudan çok basit bir çizim alarak, o resmi yapay zeka sistemleriyle işleyip zenginleştirerek oyuncuya sanki ressam dokunuşuyla değişen etkileyici görseller sunmak. NoExit Games, hızla değişen mobil oyun dünyasına, her geçen gün çok daha fazla gelişen yapay zeka sistemlerini entegre ederek sektörde öncü olmayı ve Türkiye’den çıkmış yeni bir unicorn olmayı hedefliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir