Web 3.0

Tether, faaliyetleri ve finansallarıyla ilgili açıklama yaptı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 26 Eylül 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Tether, faaliyetleri ve finansallarıyla ilgili açıklama yaptı

Tether, son dönemde faaliyetleri ve finansallarıyla ilgili yapılan haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Dünyanın ilk ve en yaygın kullanılan stablecoin’ine güç veren blockchain özellikli platform tether.to’yu destekleyen Tether, son dönemde faaliyetleri ve finansallarıyla ilgili yapılan haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Küresel finans piyasalarındaki durumun sürekli değişmesi nedeniyle bankacılık sektörü zorlu engellerle karşı karşıya ancak geleneksel finansa yakınlık duyan medya kuruluşları bu durumu görmezden gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal’da yayımlanan bir habere konu olan Tether’den de iddialara ilişkin açıklama geldi.

“Mevcut müşteri hizmeti uygulamalarının gelişen bir ekonomi için ne kadar zararlı olduğunu geleneksel finans kuruluşlarından yalnızca birkaçı sorguluyor. Kuruluşların geri kalan bölümü ise bahsi geçen hizmet açıklarını sorgulamak yerine, dikkatlerini müşterilerinin güvenceli kredi riskini azaltmak amacıyla 3,3 milyar doların üzerinde rezerv birikimi gerçekleştiren Tether’e odaklamış durumdalar. 

Finansal piyasaları asgari düzeyde anlayan herkes, 3,3 milyar dolardan fazla öz sermayeye sahip olan ve yıllık yaklaşık 4 milyar dolar kâr eden bir şirketin, her bakımdan teminatlı kredileri mahsup ettiğini ve bu tür kârları şirket bilançosu içinde tuttuğunu görebilir. Bunlara ek olarak Tether, teminatlı kredileri rezervlerinden çıkarma konusunda ısrarını sürdürme noktasında emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. 

Özetle, tüm bunlar stablecoinler’in nasıl çalıştığına dair daha detaylı bir incelemeye ihtiyaç duyulduğunu gösterirken, Tether’in güvenliğine ilişkin yanlış anlamaları da tamamen ortadan kaldırıyor.”

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir