Web 3.0

Tether, Strike’a entegre ediliyor

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 26 Mayıs 2023
  • Okuma süresi: 4 dakika
Tether, Strike’a entegre ediliyor

Tether, küresel para uygulaması Strike ile iş birliği geliştirdi.

Tether, kripto para piyasalarındaki yatırımcılara yönelik önemli bir gelişmeyi duyurdu. Küresel para uygulaması Strike ile iş birliği geliştiren şirket, ekosistemdeki kullanıcıların piyasalardaki dijital işlemlerine yeni bir yaklaşım getirmeyi hedefliyor.

Hızlı, güvenli ödemeler için geliştirilen küresel para uygulaması Strike, kripto para birimi endüstrisinin manzarasını yeniden şekillendirecek bir hamleyle Tether’in (USD₮) platforma entegrasyon sürecini duyurdu. Strike, Bitcoin’in Lightning Network’ü üzerine kurulmuş lider bir dijital ödeme platformu olarak öne çıkıyor. Tether’in platforma eklenmesi, kesintisiz dijital işlemler için yeni yollar açıyor ve Strike’ın sektör lideri konumunu daha da sağlamlaştırıyor.

Tether ve Strike’ın entegrasyonu, daha büyük bir kripto pazarı adına ileriye yönelik bir adım sunuyor. Bu gelişme, Strike’ın yakın zamanda 65 ek ülkeye genişlemesinin ve Bitcoin’in 2023’te açıklanan USD₮ destekli yeni uygulama tasarımının hemen ardından geliyor. Tether’in dijital para birimini Strike’ın yenilikçi ödeme çözümleriyle kullanan kullanıcılar, güvenli ve verimli işlemlerde yeni bir çağ yaşayabilir. Bu iş birliği, endüstrinin karşılaştığı birkaç temel zorluğu ele aldığından, kripto para birimlerinin yaygın olarak benimsenmesine yönelik önemli bir sıçrama anlamına da geliyor.

 Kripto para piyasalarında volatilite

Kripto para birimlerinin yaygın olarak kabul edilmesini engelleyen ana problemlerden biri piyasalardaki volatilite olarak değerlendiriliyor. Kullanıcılar, Tether’i (USD₮) entegre ederek, fiyat dalgalanmalarına maruz kalmayı en aza indirirken dijital varlıkların avantajlarından yararlanabiliyor. Bu gelişme, kripto dünyası ile geleneksel finansal sistemler arasında güvenilir bir köprü sunuyor, böylelikle daha geniş bir yelpazedeki bireyleri, kripto para birimlerini güvenilir bir değer alışverişi aracı olarak benimsemeye teşvik ediyor.

Tether’in finansal özgürlük vizyonu 

Finansal özgürlük, Tether ve Strike’ın ortak vizyonunun merkezinde yer alıyor. Entegrasyon, kullanıcıların küresel dijital ekonomiye kolay bir şekilde katılım potansiyelini açığa çıkararak, doğrudan Strike uygulaması aracılığıyla Bitcoin alıp satmalarını sağlıyor. Tether’in bir aracı olan stablecoin ile kullanıcılar, daha önce benimsemeyi engelleyen likidite zorluklarının üstesinden gelerek, dijital varlıklarını hızlı bir şekilde fiat para birimine dönüştürme yeteneğini kazanıyor. Buradaki kullanıcı dostu yaklaşım, Tether ve Strike’ın finansı demokratikleştirme ve kapsayıcılığı küresel ölçekte teşvik etme taahhüdüyle uyumlu bir seyir izliyor.

 “Kripto para birimi endüstrisi için çok önemli bir an”

 Yapılan iş birliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tether CTO’su Paolo Ardoino“Tether’in (USD₮) Strike ile entegrasyonunu duyurmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Bugün, istikrarlı paraların güvenilir ve verimli bir dijital ödeme çözümü olarak artan kabulünü ve tanınmasını göstermesi sebebiyle kripto para birimi endüstrisi için çok önemli bir an. Geliştirilen iş birliğinin dijital para birimlerinin yaygın olarak benimsenmesini ve yeniliği teşvik etmesini kolaylaştıracağını düşünürken, herkes için daha kapsayıcı bir finansal ekosistem yaratacağına da inanıyoruz.” diye konuştu.

Tether-Strike entegrasyonunun temel özellikleri, kullanıcıların saniyeler içinde küresel olarak para göndermesine ve almasına olanak tanıyan hızlı, güvenli ve verimli ödemeleri içeriyor. Dijital varlıkların daha geniş kabulünü ve entegrasyonunu teşvik ederken, geleneksel finansal sistemler ve kripto para birimleri arasındaki uçurumu kapatan Tether istikrarının ek avantajı ile birlikte Bitcoin uyumluluğu da sunuyor. Tether’in istikrarının gücünü Strike’ın kullanıcı dostu arayüzü ve yenilikçi ödeme çözümleriyle birleştiren bu ittifak, bireylere finansal özgürlüğe ulaşmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlayarak daha fazla benimsemenin yolunu açıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir