Web 3.0

WLD Bybit’te listelendi

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 25 Temmuz 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
WLD Bybit’te listelendi

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende günün sektör gelişmelerine yer veriliyor.

ABD borsası, piyasanın bu hafta Big Tech’ten beklenenden daha iyi kazançlar beklemesi nedeniyle kazanç haftasına hafif kazançlarla başladı. Daha geniş kripto para piyasası ise son 24 saat içinde Bitcoin ve Etherum’un sırasıyla %3,35 ve %2,18 düşmesiyle düşüşünü sürdürdü.

Dün 24 Temmuz 2023’te OpenAI CEO’su Sam Altman tarafından kurulan Worldcoin Blockchain (WLD), biyometrik teknolojiyi kullanarak küresel bir kimlik ve finansal kamu hizmeti oluşturmayı amaçlayan bir projedir.  WLD, bireylerin gözlerini taramak için bir Orb cihazı kullanıyor ve görüntüleri Dünya Kimliği adı verilen dijital bir pasaportta saklanan benzersiz bir karmaya dönüştürüyor. Süreç, gizliliği ihlal etmeden her kullanıcının insanlığını ve benzersizliğini doğruluyor. Kullanıcılar, bu doğrulama sürecinin bir parçası olarak Worldcoin token’ları alıyor ve böylece iris taramaları için ücretsiz para kazanmış oluyorlar. Proje, C Serisi finansman turunda 115 milyon dolar aldı ve Blockchain Capital turun baş yatırımcısı olarak hizmet verdi. Altman’ın stratejisi, küresel bir kimlik sistemi olan World App’i oluşturmayı ve Worldcoin token işlemlerini etkinleştirmeyi içeriyor.

Osmosis, Uniswap v3’ün Konsantre Likiditesine benzer bir özellik olan Supercharged Liquidity’yi başlattı. Bu, merkezi olmayan borsasında (DEX), gelişmiş sermaye verimliliği yoluyla merkezi olmayan piyasa yapıcılığında devrim yaratmayı amaçlayan büyük bir yükseltmedir. Temel özellik, Likidite Sağlayıcıların (LP’ler) tercih ettikleri fiyat aralığını seçmelerine olanak tanıyarak geleneksel tam aralık modelinden daha fazla esneklik sağlıyor. Bu, likiditenin geçerli piyasa spot fiyatı etrafında yoğunlaştırılmasıyla elde edilir. Ayrıca, Pasif ve Agresif olmak üzere iki strateji kullanıcılara farklı risk ve ödül profilleri sunuyor. Sistem, geleneksel bir Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) gibi çalışarak yatırımcıların stratejilerini piyasa hareketlerine ve kişisel tercihlerine göre ayarlamalarına olanak tanıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir