Web 3.0

Bitci, Tether Gold’u listeledi

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 27 Temmuz 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Bitci, Tether Gold’u listeledi

Kripto para borsası Bitci, Tether Gold’u listeledi.

Kripto para borsası Bitci, 2023 yılına yönelik planlarını hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda birçok listeleme hamlesini tamamlayan Bitci, şimdi de Tether Gold’u (XAUT) listeledi. Listeleme hamlesinin ardından yeni bir kampanya da başlatan borsa, XAUT stake edenler için yüzde 6’ya varan getiri imkânı sunuyor.

Kripto para ekosistemindeki çalışmaları doğrultusunda kullanıcıların yeni ürünlere ulaşmasını kolaylaştıran Bitci, Türkiye’deki kullanıcıların ilgisini çekebilecek önemli bir listeleme gerçekleştirdi. Borsa, yaptığı resmî açıklamada, altının sahipliğini temsil etmesiyle bilinen bir stablecoin olan Tether Gold’u listeledi.

Son dönemde yaptığı listeleme hamleleriyle kullanıcılarına daha kapsamlı bir trading ortamı sunan Bitci, Türkiye’deki kullanıcılarına yerel paraları üzerinden altının dijital haline erişmelerini sağlıyor. Böylelikle London Good Delivery külçe altın ölçüsünde 1 ons altının sahipliğini temsil eden 1 Tether Gold token’ı kullanıcılara alternatif bir altın biriktirme yöntemi sunuluyor.

“Tether Gold, Türkiye’deki geleneksel altın yatırımcılarını çekebilir”

Tether Gold listelemesinin kullanıcılar açısından önemine değinen Bitci Borsa CEO’su Ahmet Onur Yeygün, “Kripto para piyasalarında işlem yapan kullanıcıların risklerini azaltmalarında stablecoinler aktif rol oynayabiliyor. Altın fiyatına endeksli olan Tether Gold, Türkiye’de altınla işlem yapmak isteyen kullanıcıların ilgisini çekebilecek bir dijital işlem aracı. Bununla birlikte, kripto paralar aracılığıyla altınla işlem yapma imkânı finansal teknolojilerin geleceği için umut verici. 2023 planlamalarımız arasında yer alan bu listelemenin, Bitci kullanıcılarına yeni alternatifler sunması bakımından ciddi bir adım olduğunu söyleyebiliriz. ” dedi.

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından Bitci, Tether Gold listelemesinin ardından stake kampanyasını da başlattı. Borsanın yaptığı duyuruya göre 90 gün XAUT stake eden yatırımcılar yüzde 4, 180 gün stake edenler yüzde 5 ve 360 gün stake edenler ise yüzde 6 oranında standart yıllık getiri elde edebilecek.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir