Web 3.0

Bitcoin heyecanı sürdükçe yığınlar artıyor

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 13 Haziran 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Bitcoin heyecanı sürdükçe yığınlar artıyor

Bybit Global tarafından hazırlanan değerlendirmede günün gelişmelerine yer veriliyor.

ABD hisse senetleri bu hafta önemli endekslerin küçük kazançlarla kapanmasıyla hedefe bağlı kaldı. Bu arada, Bitcoin, SEC davasının neden olduğu satışlardan kaynaklanan bazı kayıpları telafi etti. Bugünün en çok kazananı, Bitcoin altyapısı etrafındaki ivme devam ederken son 24 saatte %17,6’dan fazla kazanan STX oldu.

STX, akıllı sözleşme işlevselliğini Bitcoin’e getirmeyi amaçlayan bir Katman-2 çözümü olan Stacks’in yerel simgesi. Önde gelen oyuncu olarak Stacks, Bitcoin’in YTD’nin diğer en iyi tokenlerinden daha fazlasını kazanmasıyla bu yıl piyasadan daha iyi performans gösterdi. Kanaatimizce, bu üstün performansa yol açan iki neden vardır. Birincisi, Bitcoin hakkındaki Ordinal liderliğindeki NFT aldatmacası, Bitcoin’in salt madenciliğin ötesindeki potansiyelini gösteriyor. Ayrıca, yatırımcılar, Bitcoin ekosistemine sermaye girişlerine yol açan, genişletilmiş ayı piyasalarında güvenli liman yatırımlarını tercih etme eğilimindedir.

Ethereum’un önde gelen iyimser toparlama sağlayıcısı olan Optimism, mini blok zincirleri birbirine bağlayan bir süper zincir olma hedefine bir adım daha yaklaşan Bedrock yükseltmesini yeni tamamladı. Yükseltme, onay sürelerini 10 dakikadan 1 dakikaya düşürür ve gaz ücretlerini %40 oranında düşürür. Ayrıca Bedrock, geliştiricilerin Optimism ile özelleştirilebilir blok zincirleri oluşturması için açık kaynaklı bir platform olan OP Stacks için kanıt modülerliğini geliştirir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir