Web 3.0

Bitget eğitici blockchain kurslarını başlattı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 30 Mayıs 2023
  • Okuma süresi: 4 dakika
Bitget eğitici blockchain kurslarını başlattı

Bitget, Bitcoin Pizza Günü ve kutlama etkinlikleri kapsamında Bitget Academy aracılığıyla geliştirdiği blockchain kurslarını başlattı.

Üç modüle ayrılan kurslar, Bitget’in yeni nesil blockchain liderlerini eğitmeyi ve güçlendirmeyi amaçlayan Blockchain4Youth projesinin bir parçası olarak öne çıkıyor. Tüm kursları tamamlayan ve sınavı başarıyla geçen kişiler, Bitget Academy tarafından verilen Blockchain4Youth sertifikasına sahip olacak.

Kullanıcılarına sorunsuz ve güvenli bir kripto işlem deneyimi sunmak için hizmetlerini geliştirmeyi sürdüren Bitget, gençlerin blockchain teknolojisine katılımlarını teşvik etmek amacıyla blockchain kurslarını başlattı. Sistematik bilgi elde etmek için eğitim kaynaklarının eksikliğini fark eden Bitget, kurslar sayesinde blokchain ve kriptonun doğru ve kapsamlı şekilde anlaşılmasına, endüstrinin imajını iyileştirilmesine ve tüm ekosistemin gelişimi adına yeni yeteneklerin desteklenmesine yardımcı olacak.

“Blockchain geleceğimizdir ve gelecek gençlerimize aittir”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Bitget Yöneticisi Gracy Chen, “Blockchain geleceğimizdir ve gelecek gençlerimize aittir. Bitget, blockchain destekli bir dünya inşa etmek için bilgi ve araçlar sağlayarak yarının liderlerini desteklemeyi amaçlıyor. Açık ve merkezi olmayan bir blockchain geleceği, ancak gençlerimizi eğitmeye ve güçlendirmeye yatırım yaparsak gerçekleştirilebilir. Bitget Academy’nin blockchain kursları, blockchain destekli yeni bir dünya inşa etmek için gerekli bilgiler ve araçları insanlara sunmak için tasarlandı” dedi.

Bitget Academy’nin blockchain kursları üç modüle ayrılıyor. Blockchain’e Giriş modülünde blockchain temel özellikleri, teknolojinin endüstrileri nasıl dönüştürdüğü ve değeri açıklanıyor. Blockchain Geleceği modülü; farklı konsensüs mekanizmalarını, blockchain ağlarının katmanlarını, blockchain köprülerini, birlikte çalışabilirliği, güvenliği ve gizliliği işliyor. Blockchain Uygulamalı modülü ise kripto para birimi, DeFi, NFT’ler, web3 ve gerçek dünyada kullanımlar dahil olmak üzere blockchain uygulamalarına odaklanıyor. Tüm kursları tamamlayan ve sınavı başarıyla geçenler, Bitget Academy tarafından verilen Blockchain4Youth sertifikasını alacak.

Dünya çapındaki üniversitelerde dersler de verecek

 Gençleri desteklemek ve blockchain teknolojisine katılımlarını teşvik etmek için 360 derecelik yaklaşımı benimseyen Bitget, Bitget Academy aracılığıyla dünyaca ünlü üniversitelerle iş birliği içerisinde kampüs derslerine de ev sahipliği yapıyor. Kısa süre önce Ulusal Tayvan Üniversitesi’nde “Bilgi ve Anlayışla Yatırım Yapma” konulu ilk dersini veren Bitget, önümüzdeki dönemde genç blockchain meraklılarına finansal destek sağlamak için çeşitli burslar planlıyor.

Bitget, blockchain kurslarının lansmanını ve Bitcoin Pizza Günü’nü kutlamak için 12’den fazla şehir ve bölgede, çevrim içi ve çevrim dışı kampanyalarda paylaşılacak 60 bin BGB ve 100 bin USDT’lik ödül havuzuna sahip kutlama etkinlikleri düzenleyecek.

Bitget Pizza Karnavalı’nda kullanıcıları sürprizler bekliyor

 Bitcoin Pizza Günü’nün yolculuğu, dijital varlıkların büyüme potansiyelini de gözler önüne seriyor. Hikaye, Florida’da yaşayan Laszlo Hanyecz isimli bir programcının 22 Mayıs 2010 tarihinde Bitcoin kullanarak gerçek ödeme yapmasıyla başladı. Laszlo, zincir bir pizza mağazasından sipariş verdiği iki pizza için 10 bin Bitcoin ödedi. O dönemde bu Bitcoinlerin değeri yaklaşık 41 dolardı. Birkaç pizza değerindeyken milyonlarca dolarlık bir servet değerine ulaşan Bitcoin’in yolculuğu, kripto paraların sunabileceği yatırım getirisinin altını çiziyor. Bu işlem her yıl 22 Mayıs’ta Bitcoin Pizza Günü adı altında kutlanıyor. Bitget de bu özel günü dünya çapındaki kullanıcılarıyla kutlamak için Bitget Pizza Karnavalı’nı hayata geçirdi. Spot işlemler, vadeli işlemler, sabit birikimler, copy trade ve strateji işlemleri olmak üzere 5 temalı etkinlikten oluşan Bitget Pizza Karnavalı’nda kullanıcıları birçok ödül bekliyor. 31 Mayıs’a kadar sürecek kampanyanın şartları ve tüm bilgilere https://www.bitget.com/tr/promo/pizzafest adresinden ulaşılabiliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir