Web 3.0

TENET, Conflux ve Qtum ile stratejik ortaklık kuruyor

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 30 Mayıs 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
TENET, Conflux ve Qtum ile stratejik ortaklık kuruyor

Bybit Global tarafından hazırlanan günlük bültende sektör gelişmelerine yer veriliyor.

ABD hisse senetleri, piyasanın borç tavanını geri sayması ve Nvidia’nın hisse fiyatlarının yükselmesi nedeniyle dün %0,88 arttı. Kripto para piyasasısı son 24 saatte Bitcoin ve Ethereum’un sırasıyla %0,14 ve %0,27 artmasıyla hafifçe yükseldi.

Bugünün en iyi performansı, blok zincirinin Conflux ve Qtum ile onlara Liquid Staking çözümleri sağlamak için ortak olması nedeniyle son 24 saatte %18,09 artan TENET oldu.

Tenet Protokolü (TENET), güvenlik, likidite ve getiri sağlamak için Liquid Staking türevlerini (LSD’ler) teminat olarak kullanan bir EVM Layer-1 blok zinciridir. TENET’in yerel stablecoin’i LSDC, sermaye verimliliğini artırmak ve DeFi protokollerinin çeşitli ve ek getiri kaynaklarından yararlanmasına yardımcı olmak için aşırı teminatlandırılmış tLSD’lere karşı basılmıştır.

TENET, her ikisi de Asya pazarındaki güçlü oyuncular olan Conflux ve Qtum ile likit staking endüstrisinin oradaki varlığını artırmak için ortaklık kurdu. İş birliği, Conflux ve Qtum kullanıcılarının, Web3 altyapı firması Ankr’dan likit staking türevleri (LSD) alarak kendi yerel belirteçlerinden en az 1 milyon $’lık pay aldığını görecek. Bu LSD’ler, daha yüksek verim ve fayda için Tenet’in ağında stake edilebilir. Bu ortaklığın amacı, TENET’i Asya blok zinciri topluluğuna, özellikle de likit staking’in nispeten bulunmadığı Çin’e entegre etmektir. Hong Kong’da kripto para ticaretinin açılmasıyla, muhtemelen daha fazla dikkat çekecekleri için Asya’da rol oynayan protokollere göz kulak olmaya değer. 

Circle, Avalanche’ta EUROC’u dağıtıyor

Bir stabilcoin ihraççısı olan Circle, geliştiriciler ve kullanıcılar için daha hızlı ve daha verimli finansal hizmetler sağlamak için Euro Coin’ini (EUROC) Avalanche blok zincirinde piyasaya sürdü. Her EUROC belirteci, ABD tarafından düzenlenen finans kurumlarında tutulan euro rezervleriyle tamamen desteklenir. EUROC’nin Avalanche’a eklenmesi, likiditesini artırmayı ve kullanıcılara USD destekli stablecoin USD Coin (USDC) ile birlikte Euro cinsinden işlem yapma seçeneği sunmayı amaçlıyor. Circle, bu genişlemenin internet bağlantısı olan herkes için avroya daha iyi erişim sağladığına, uygun maliyetli finansal işlemlerin ve ödemeler ve havaleler için yeni olasılıkların önünü açtığına inanıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir