Web 3.0

Bitget’in Rezerv Kanıtları yüzde 223 oldu

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 18 Temmuz 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Bitget’in Rezerv Kanıtları yüzde 223 oldu

Bitget, aylık Rezerv Kanıtlarını (PoR) açıkladı. 

Bitget, Aralık 2022’den bu yana doğrulanabilir veriler yayınlayarak güven inşa etmeyi ve yeni bir endüstri ölçütü belirlemeyi hedefleyen radikal şeffaflık taahhüdünü sürdürüyor. 11 Temmuz’da Coinmarketcap’deki verilere göre, rezervlerin toplam bakiyesi 31 popüler dijital varlıkta 1,44 milyar doların üzerinde bulunuyor. Kapsamlı rapor, Bitget’in şeffaflığa olan bağlılığını ve son yedi ay boyunca rezerv oranlarının sürekli olarak yüzde 200’ün üzerinde olduğunu gösteriyor. Ayrıca Mart 2023’te USDC rezervlerinin eklenmesi, Bitget fonlarının durumu hakkında ek bir şeffaflık katmanı sunuyor.

“Finansal ve teknik güvenliği önceliklendiriyoruz”

Bitget Yöneticisi Gracy Chen, konuyla ilgili şunları söyledi: “Sürekli değişen küresel piyasada finansal işlemlerin istikrarını korumak son derece önemli. Bitget olarak, kullanıcılarımızın geleceklerine güven duymalarını sağlamak için finansal ve teknik güvenliği önceliklendiriyoruz. Platformumuzdaki güvenin bir adımı olarak, tutarlı Rezerv Kanıtları yayınlamaya devam edeceğiz. Bitget, ayrıca kriptonun evrimi sürecinde radikal şeffaflığı teşvik etmek için borsalar arası iş birliği yaparak endüstri genelinde daha yüksek standartlar belirlemeyi hedefliyor.”

Bitget, her ay Merkle Tree kanıtını, platform rezervlerini ve platform rezerv oranını yayınlayarak kullanıcı varlıklarının tamamını rezervlerde tuttuğunu garanti ediyor. Bilgilerin doğruluğunu sağlamak ve şeffaflığı daha da artırmak amacıyla borsa kullanıcılarının kendi hesaplarıyla kendi denetimlerini yapabilmeleri için “Merkle Doğrulayıcı” adlı yeni bir araç başlatan Bitget, bu özellikle kullanıcıların varlıklarının “Merkle yaprağını” Merkle ağacı veri yapısı altında doğrulamalarına olanak tanıyor.

300 milyon dolarlık Koruma Fonu kuruldu

Bitget’in, Rezerv Kanıtlarının düzenli olarak denetlenmesini ve kullanıcı varlıklarının bakiyeleri ve durumunun güncel tutulmasını sağlamak için önde gelen denetim firmalarıyla iş birliği yapma konusunda taahhüdü bulunuyor. Kullanıcılara ek güvenlik katmanı sağlamak amacıyla 300 milyon dolarlık Koruma Fonu kuran Bitget, bu fon ile kullanıcıların hesaplarının veya varlıklarının kontrol dışı olaylar veya işlem davranışları nedeniyle tehlikeye girmesi durumunda kullanıcı kayıplarını karşılamayı amaçlıyor. Bitget, müşteri varlık güvenliğine olan bağlılığını vurgulamak için Koruma Fonu’nu sürekli olarak artırmayı taahhüt ediyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir