Web 3.0

Ambrus Studio, E4C Oyunları İçin Sui Blokzincirini Entegre Ediyor

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 14 Mart 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Ambrus Studio, E4C Oyunları İçin Sui Blokzincirini Entegre Ediyor

Ambrus Studio, E4C: Games Fallen Arena ve Final Salvation oyunlarının Sui blokzincirini destekleyeceğini duyurdu.

Bu işbirliği, Mysten Labs ile yapılan ortaklık sayesinde, zincir üstü varlıkların oyunlar arasında geçiş yapabilmesine olanak tanıyacak.

Ambrus Studio’nun liderliğindeki bu girişim, Web3 oyunlarının yükselen trendini takip ediyor. Özellikle, online çok oyunculu savaş arenası türündeki E4C serisi, Katman 1 blokzinciri ve akıllı sözleşme platformu Sui ile desteklenerek PC ve mobil platformlar için geliştirilen oyunlar, blokzincirine taşınacak.

Bu entegrasyon, oyun deneyimini daha da geliştirerek, oyunculara yükseltilebilir ve özelleştirilebilir görünümler gibi oyun içi varlıkların Sui ekosistemi içinde zincir üstü varlıklar olarak kaydedilmesine olanak tanıyacak. Bu da oyunculara, oyun içi varlıklarını E4C: Fallen Arena’dan Final Salvation’a taşıyabilme imkanı sağlayacak.

Ambrus Studio’nun Kurucusu ve eski Riot Games Asya-Pasifik CEO’su Johnson Yeh, bu işbirliğinin oyun deneyimini yeniden tanımladığını belirtti. Ayrıca, Mysten Labs CEO’su Evan Cheng, bu entegrasyonun, kullanıcı sahipliğini ve metaverse kavramını yeniden tanımladığına inanıyor ve Sui’nin güvenli, hızlı ve ölçeklenebilir yapısının büyük kitleleri cezbetme potansiyeline sahip olduğunu vurguladı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir