Teknoloji

FLO, “FLO Teknoloji” şirketini kurdu

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 3 Ekim 2023
  • Okuma süresi: 4 dakika
FLO, “FLO Teknoloji” şirketini kurdu

FLO, Yıldız Teknopark’ta “FLO Teknoloji” şirketini kurdu.

Dünya genelinde 3 kıtada, 30 ülkede, 800’den fazla mağazasıyla ve yaygınlaşan global operasyonları ile her geçen gün daha da büyüyerek yoluna devam eden FLO, teknoloji alanındaki yatırımlarını bir adım öteye taşımak ve kendi teknolojilerini üretmek amacıyla FLO Teknoloji şirketini kurdu. YTÜ Yıldız Teknopark’ta yüzde 26’sını kadın çalışanların oluşturduğu 200 kişilik ekibiyle faaliyetlerine başlayan FLO Teknoloji, FLO’nun dijital kaslarını güçlendirmenin yanı sıra sektöre önemli yenilik ve inovasyonlar getirmeyi hedefliyor.

2018 yılında başlatılan teknoloji yatırımlarına hız vererek; planlamadan tedarik yönetimine, lojistik süreçlerinden, satış fonksiyonlarına kadar her alanda dijital kaslarını geliştirebilmek için yoğun çaba harcadıklarını belirten FLO CEO’su Yenal Gökyıldırım, şunları ifade etti: “Ülkemizde perakende sektörüne öncülük edecek ve alışverişte online ve offline kanallar arasındaki duvarları ortadan kaldıracak yeni nesil dijital çözümler ile müşteri deneyimini geliştirmeye odaklanıyoruz. Bugün içerisinde bulunduğumuz Yıldız Teknopark’ta 200 kişilik FLO Teknoloji ekibimizle beraber teknolojik altyapımızı sürekli olarak güçlendiriyoruz.”

Teknopark’a geçişle beraber farklı teknoloji paydaşları ile yakın bir ekosistemde çalışma fırsatı bulduklarını da ifade eden Gökyıldırım, teknoloji alanında önemli kaynaklara ve yeni iş birliklerine kolaylıkla ulaştıklarını ifade etti.

Perakende sektöründe teknolojinin sınırlarını zorlayarak sektöre öncülük edecek yeni bir dönemi başlatmayı amaçlayan FLO Teknoloji, geliştirdiği yenilikçi ve teknolojik çözümler ile müşterilerine kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunmayı amaçlıyor.

2023 yılında yaklaşık 280 milyon TL yatırım planlanıyor

Dijitalleşmenin, şirketlerin yakın gelecekteki var oluşları üzerinde kilit rol oynadığını ifade eden Yenal Gökyıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni nesil teknolojiler içinde yaşadığımız dünyayı algılama, anlama ve dünyayla ilişki kurma biçimimizi değiştiriyor. Tedarik zincirinden başlayarak, planlama, lojistik ve stok yönetimi, şirket içi süreçlerin yürütülmesi, raporlama ve analiz yetkinlikleri, veri toplama ve büyük verinin yönetimi, müşteri deneyim tasarımı gibi A’dan Z’ye tüm süreçlerin dijitalleşmesi kaçınılmaz. Bu anlayışla FLO olarak son 2 yılda 150 milyon TL civarında teknoloji yatırımı gerçekleştirdik. 2023 yılında yaklaşık 280 milyon TL daha yatırım yaparak bu alandaki adımlarımızı hızlandırmayı planlıyoruz.”

FLO Teknoloji şirketi ile perakende sektörünün dijital dönüşümüne öncülük ediyor

Yenal Gökyıldırım, “FLO olarak bugün, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Davutpaşa Kampüsü’ndeki Teknopark’ta ekibimizle hem altyapı ve güvenliğimizi güçlendirecek hem müşteri deneyimini iyileştirecek hem de e-ticaret tarafındaki alışveriş deneyimini geliştirecek projeler üzerine çalışıyoruz. Burada kendi yazılımlarımızı yaparken, FLO Teknoloji şirketi sayesinde her türlü dönüşüme, çok hızlı reaksiyon gösterebiliyoruz. FLO, Teknopark’a geçişle beraber farklı teknoloji paydaşlarıyla yakın bir ekosistemde çalışmanın getirdiği avantajla kaynaklara daha kolay ulaşırken, ortak iş birliği fırsatları da yakalamaya başladık. Temelde verimliliğe odaklanırken, iş süreçleri ve dijitalleşme çalışmalarımızın yanı sıra müşteri deneyimini iyileştirecek ve sektöre öncülük edecek projeler geliştirmek için de çalışıyoruz. FLO Teknoloji’de yalnızca teknolojik altyapımızı geliştirmekle kalmıyor aynı zamanda veri güvenliği konusunda da ciddi çalışmalar yürütüyoruz. SecurityScorecard’ın verilerine göre sektördeki diğer oyuncuları geçerek %96’lık bir güvenlik skoruna sahip olduk. Bu bizim için gurur verici. Çünkü hem işimizin güvenliğini sağlamak hem de müşterilerimizin güvenli bir ortamda deneyim yaşamaları büyük önem arz ediyor” dedi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir