Web 3.0

IOTX yükselişe geçti

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 8 Eylül 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
IOTX yükselişe geçti

Bybit tarafından hazırlanan bültende günün öne çıkan gelişmelerine yer veriliyor.

IOTX, Ethereum hesap soyutlama ERC-4337 hibesini aldıktan sonra yükselişe geçti; dYdX tamamen merkezi olmayan emir defterini başlatmak için Cosmos’a geçiyor

SPX endeksi %0,70 düşerken, düşüşe katkıda bulunan faktörler arasında beklenenden daha zayıf Euro Bölgesi ekonomik haberleri, yükselen tahvil getirileri ve ABD ticaret açığının beklenenden daha az genişlemesi yer aldı. Daha geniş kripto para piyasası düşüşte olup, Bitcoin ve Ethereum son 24 saat içinde sırasıyla %0,09 ve %0,08 düştü.

Bugünün en iyi performans gösteren şirketi, Ethereum Account Abstraction ERC-4337 Grant için 18 takımdan biri olarak seçildikten sonra son 24 saat içinde %12,4 artış gösteren IOTX oldu.

2017’de başlatılan IoTeX (IOTX), Nesnelerin İnterneti (IoT) için tasarlanmış merkezi olmayan bir blok zinciri ağıdır. 9.500’den fazla cihazı birbirine bağlamış ve 14 milyon işlemi tamamlamıştır. Temel ürünler arasında güvenli bir ev kamerası olan Ucam ve gerçek zamanlı bir veri sensörü olan Pebble yer almaktadır. Ethereum Vakfı, ERC-4337 Hesap Soyutlama hibe turunu sonuçlandırarak IoTeX ve diğer alıcılara verdi. IoTeX, DeFi ve oyun için birlikte çalışabilirliği artırmak amacıyla güvenli, ZKP tabanlı bir hesap soyutlama cüzdanı geliştiriyor. Ekip halihazırda bir MVP ve çeşitli altyapı projelerini tamamladı.

Merkezi olmayan borsa dYdX, Ethereum ağından Cosmos’a geçiyor ve “tamamen merkezi olmayan” bir emir defteri sunmayı planlıyor. CEO Charles d’Haussy, bu hamlenin zincir üzerindeki emir defterlerinin hızını ve performansını artırmayı amaçladığını söyledi. Sipariş defterini zincir üzerinde barındırmak yerine, ki bu yavaş olacaktır, dYdX bunu ağın doğrulayıcılarının belleğinde saklayacaktır. Geçiş kullanıcılar için sorunsuz olacak ve yeni dYdX zincirine yalnızca bir MetaMask cüzdan bağlantısı gerektirecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir