Teknoloji

Meta’nın Workplace Kapanışı, Zoom’un Workvivo’su İçin Bir Fırsat Olabilir mi?

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 17 Mayıs 2024
  • Okuma süresi: 4 dakika
Meta’nın Workplace Kapanışı, Zoom’un Workvivo’su İçin Bir Fırsat Olabilir mi?

Meta, Workplace kurumsal platformunu 1 Haziran 2026’da kapatacağını duyurdu!

Meta, Workplace kurumsal platformunu 1 Haziran 2026’da kapatacağını duyurdu ve bu hamle, Zoom’un bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce satın aldığı Workvivo için büyük bir fırsat olabilir.

 

Meta’nın Workplace Kapanışı, Zoom’un Workvivo’su İçin Bir Fırsat Olabilir mi?

Meta’nın Workplace platformunu kapatması, Zoom’un Workvivo’su için önemli bir fırsat yaratabilir. Bu hamle, Workvivo’nun pazar payını artırmak için büyük bir şans sunarken, müşteri memnuniyetini ve bağlılığını artırmak için de bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Zoom’un Workvivo’yu güçlendirmesi, dijital işbirliği ve iletişim çözümlerinde yenilikçi yaklaşımlar sergilemesi, bu geçiş sürecinde kritik bir rol oynayacak. Bu tür stratejik hamleler, dijital dönüşümde ve çalışma alanlarının modernizasyonunda önemli bir etki yaratabilir.

 

Workplace’tan Workvivo’ya Geçiş

Workvivo, 2021’de 7 milyon aboneye sahip olan Meta Workplace için tek geçiş ortağıdır. Workplace, COVID-19 pandemisi sırasında bir çalışan bağlılığı paketi olarak ortaya çıktı ve ön saflardaki çalışanları birbirine bağlama amacı taşıyordu. Ön saflardaki çalışanları bağlamak, hala işletmeler için büyük bir önceliktir.

Meta’nın Workplace için belirlediği zaman çizelgesi şu şekildedir:

  • 31 Ağustos 2025’e kadar: Workplace olağan şekilde işlevini sürdürecek. Meta, 1 Eylül 2024’ten 31 Ağustos 2025’e kadar Workplace’i %50 indirimle sunacak.
  • 1 Eylül 2025’ten 31 Mayıs 2026’ya kadar: Workplace yalnızca mevcut verileri okumak ve indirmek için erişilebilir olacak.
  • 1 Haziran 2026: Workplace sonlandırılacak ve silinecek.

Meta’ya göre, Workplace’in Graph API’si, bilgileri Workvivo’ya aktarabilecek. Ancak Meta, “Zoom ile birlikte müşterilerin Workplace’ten Zoom’un Workvivo ürününe geçişini kolaylaştırmak için ek araçlar ve hizmetler sağlayacağız. Önümüzdeki günlerde ve haftalarda Workplace yöneticilerine daha fazla bilgi vereceğiz,” dedi.

 

Çoğu işletmenin Zoom’a sahip olduğu düşünüldüğünde, Workvivo’ya geçişin çok yabancı olmayacağı tahmin ediliyor.

Workplace kapanışının Workvivo için ne kadar faydalı olacağı belirsiz. Başlangıç olarak, aktif Workplace abonelerinin sayısı hala bir sır. Ayrıca, Workplace müşterilerinin diğer seçenekleri değerlendirmeleri için bolca zaman var. Çalışan Dijital Çalışma Alanları için Constellation Research Kısa Listesi, Microsoft Teams, SAP SuccessFactors Work Zone, Unily ve diğerleri gibi Workplace rakiplerini içeriyor. Microsoft Teams, muhtemelen Workplace kullanıcılarını çekmek isteyen en büyük oyuncu olacak.

Zoom, ilk çeyrek kazançlarını bildirdiğinde, Workvivo’nun daha fazla ön planda olması muhtemel. Dördüncü çeyrekte, Zoom CEO’su Eric Yuan, Workvivo’nun bir Fortune 10 şirketine ve Zoom müşterisine ek satış yaptığını belirtti. Bir Workvivo müşterisi, daha geniş Zoom platformunu benimsedi. Yuan, “Gördüğünüz gibi, organik ve inorganik olarak yeni ürünler eklemek, daha büyük bir tabana daha fazla ürün satmamıza olanak tanıyan erdemli bir döngü yaratıyor,” dedi.

Eğer Zoom başarılı olursa, tek geçiş ortağı olarak yapılan anlaşma Workvivo’ya ivme kazandırmalıdır. Kaç tane Workplace müşterisinin dönüştürüleceği ise henüz belli değil. Şu an için, Workvivo ve Meta’nın müşterilere sorunsuz bir geçiş sağlaması gerekiyor.

Workvivo’nun CEO’su ve kurucusu John Goulding, “Bu geçişte müşterileri desteklemek en büyük önceliğimiz ve ekibimiz bu süreci mümkün olduğunca sorunsuz hale getirmek için çalışıyor,” dedi.

Workvivo ve Meta, geçiş araçları ve ücretsiz uygulama hizmetleri sağlayacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir