Yatırım

Milvus Robotics, 600 bin dolar yatırım aldı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 6 Haziran 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Milvus Robotics, 600 bin dolar yatırım aldı

Milvus Robotics, APY Ventures’tan 600 bin dolar yatırım aldı.

Robotik girişimi Milvus Robotics çıktığı yatırım turunda APY Ventures’tan 600 bin dolar değerinde yatırım aldı. Girişim, aldığı bu yatırımla birlikte Amerika ve Avrupa pazarlarındaki faaliyetlerini genişlemeyi hedefliyor.

Milvus Robotics, robot ve yazılım çözümleri ile fabrikalar ve depolarda intralojistik süreçlerinin akıllandırılması vizyonu doğrultusunda hizmet veren robotik girişimi olarak öne çıkıyor. Otonom mobil robot teknolojisinin fabrika ve depolar için daha pratik, erişilebilir ve faydalı bir şekilde kullanılmasını hedefleyen Milvus, geliştirmiş olduğu yenilikçi teknoloji aracılığıyla müşterilerinin operatörlerle aynı alanda ve bağımsız çalışabilecek robotlarla herhangi bir altyapı kurulumu gerçekleştirmeden operasyonların ve organizasyonun bir üst seviyeye taşıyabilmesini sağlıyor. Tüm adımları anlık izleme imkânı sunan tam entegre malzeme transfer süreçleriyle hem üretkenliği hem de verimliliği en üst düzeye çıkarabiliyor.

Milvus Robotics, Türkiye’de, robotlar ile birlikte bunların otonomi yazılımları, trafik ve filo yönetim yazılımları, görev yöneticileri ve diğer sistemlerle entegrasyon altyapıları hususunda anahtar teslimi çözüm üreten öncü şirketler arasında yer alıyor. Girişim, geliştirdiği AMR (Autonomous Mobile Robot) teknolojisi ile Unilever, Nissan, Şişecam, BSH, Henkel gibi tanınmış birçok global firmaya yurt içinde ve yurt dışında hizmet veriyor. Ayrıca, robotları ile dünyanın 15 farklı ülkesinde 2 milyonun üzerinde çalışma saatine ulaşarak dikkat çeken bir performans sergiledi.

 “Teknik destek ve ArGe ekiplerimize yaptığımız yatırımlarımıza hız vereceğiz”

Aldıkları yatırıma ilişkin açıklamalarda bulunan Milvus Robotics CEO’su Şamil Özden, “Halihazırda almış olduğumuz yatırım ve önümüzdeki süreçte devam edecek turlarla birlikte şu anda sürdürdüğümüz yurt dışı satış ve pazarlama organizasyonlarımızı özellikle Amerika ve Avrupa pazarlarında hızlandırmayı hedefliyoruz. Paralelde de özellikle teknik destek ve ArGe ekiplerimize yaptığımız yatırımlarımıza hız vereceğiz. Bu doğrultuda, derin teknoloji yatırımlarıyla ön plana çıkan APY ile birlikte ilk yatırım turumuzu tamamlamış olmaktan dolayı mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

 “Milvus’un büyüme yolculuğuna önemli katkılar sağlayacağımızı düşünüyoruz”

Yatırım sürecine dair konuşan APY Ventures Yöneticisi Mustafa Keçeli“Yalnızca finansal yatırımcı olmayıp, yatırım yaptığımız fon stratejileri itibarıyla da girişim şirketlerine yönelik bir ekosistem sunuyoruz. Girişimlere Bilişim Vadisi GSYF ile Bilişim Vadisi’nde şekillenen mobilite ekosisteminin bir paydaşı olma fırsatı sunuyoruz. Türkiye sanayisinin öncülerinden olan OSTİM Bölgesi için kurduğumuz OSTİM GSYF ile bölgede faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarıyla yakalayacağımız sinerjiyle birlikte de Milvus’un büyüme yolculuğuna önemli katkılar sağlayacağımızı düşünüyoruz. Robotik ve mekatronik alanında oldukça tecrübeli bir ekibe sahip olan Milvus hem üretim hem de Ar-Ge anlamında yüksek kabiliyetli bir girişim olarak rakiplerinden ayrışmış durumda. Geleneksel üretimin teknoloji adaptasyonunu hızlandıracak bu tarz teknoloji girişimlerine yatırım yapmaya ve ekosisteme katkı sağlamaya önümüzdeki dönemde de devam etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

 

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir