Teknoloji

Palo Alto Networks, SASE Yetkinliklerinde Yeni Dönem

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 30 Mayıs 2024
  • Okuma süresi: 6 dakika
Palo Alto Networks, SASE Yetkinliklerinde Yeni Dönem

Palo Alto Networks, SASE Yetkinliklerinde Yeni Bir Dönem Başlatıyor.

Prisma SASE 3.0: Yönetilmeyen Servislere Zero Trust Yetkinlikleri, Yapay Zekayla Veri Güvenliği ve Uygulama Performansında İyileştirmeler Duyuruldu!

Dünyanın siber güvenlik lideri Palo Alto Networks, Prisma® SASE 3.0’ın sektöre sunulmasıyla iş gücünü geleceğe hazırlayacak ve dönüştürecek yenilikleri duyurdu. Prisma SASE 3.0, yönetilen ve yönetilmeyen cihazların güvenliğini sağlamak için Zero Trust (Sıfır Güven) yetkinliğinin kapsamını genişletiyor. Ayrıca, sektörün ilk entegre kurumsal tarayıcısını ve yapay zeka destekli veri güvenliğini sunarken dinamik uygulamaları hızlandırarak beş kata kadar daha hızlı performans sağlamayı hedefliyor.

 

Palo Alto Networks’ün Prisma SASE 3.0’ın lansmanı, siber güvenlik alanında önemli bir dönüm noktası olarak dikkat çekiyor. Zero Trust yetkinliklerinin genişletilmesi ve yapay zeka destekli veri güvenliği gibi yenilikler, modern işletmelerin güvenlik ve performans ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış. Bu çözümler, özellikle yönetilmeyen cihazların güvenliği ve uygulama performansının artırılması konularında önemli avantajlar sunuyor. İş ortaklarının görüşleri de bu yeniliklerin iş dünyasında nasıl bir etki yaratacağını ve müşteri deneyimini nasıl iyileştireceğini net bir şekilde ortaya koyuyor. Palo Alto Networks, bu adımla sektördeki liderliğini pekiştirirken, işletmelerin de dijital dönüşüm sürecinde güvenle ilerlemelerini sağlıyor.

 

Yönetilmeyen Cihazlara Zero Trust Koruması

Palo Alto Networks Ağ Güvenliği Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Anand Oswal, “Prisma SASE 3.0 güvenlik açıklarını kapatma ve erişim zorluklarını çözme konusundaki mevcut güvenlik yaklaşımlarını altüst ediyor. Yönetilmeyen cihazların güvenliğini sağlamanın yanı sıra uygulama hızlandırıcısının ve veri sınıflandırma doğruluğunun faydaları da küçümsenmeyecek kadar önemli. Hali hazırda sektör lideri olan SASE çözümünü alıp modern işletmelerin erişim güvenliğini sağlamak için dönüştürücü yetkinlik katmanları ekledik.” dedi.

Prisma Access Tarayıcı ile Güvenlik

Prisma Access Browser (Prisma Access Tarayıcı) yönetilmeyen cihazları dakikalar içinde Sıfır Güven koruma kapsamına dahil eden entegre bir kurumsal tarayıcı sunuyor. Yapay zeka destekli güvenlik her gün yaklaşık 2,3 milyon yeni ve benzersiz saldırıyı tespit ediyor. IT profesyonelleri Prisma SASE 3.0 sayesinde tehditleri gerçek zamanlı olarak izleyip hafifletebilirken iş gücünün uygulamalara erişmek için herhangi bir cihazı güvenle kullanabilmesini sağlıyor.

Yapay Zeka Destekli Veri Güvenliği

Yapay Zeka Destekli Veri Güvenliği, Palo Alto Networks’ün geniş kapsamlı Veri Güvenliği çözümü için veri sınıflandırmanın doğruluğunda çığır açan bir yetkinlik olarak tanıtılıyor. Sektörde bir ilk olan LLM destekli sınıflandırma, bağlama duyarlı makine öğrenmesi (ML) modellerinin güçlü yönlerini LLM tabanlı doğal dil anlamanın gücüyle buluşturuyor. Böylece hassas verilerin bulunduğu, gittiği yerleri izlemek ve korumak için ML davranış analitiklerinin doğruluğunu artırıyor.

Uygulama Hızlandırıcı

App Acceleration (Uygulama Hızlandırıcı), maksimum üretkenlik ve güvenlik sağlamaya yardımcı olmak için uygulamaların performansını doğrudan internet üzerinden erişime kıyasla 5 kata kadar artırıyor. Palo Alto Networks, Amazon Web Services (AWS), Slack, ServiceNow, Google, Zoom ve SAP gibi lider bulut hizmet sağlayıcıları ve kurumsal uygulamalarla çalışarak ortak müşterilerin daha hızlı müdahale oranlarından faydalanabilmesini sağlıyor.

 

Google Workspace Ürün Başkan Yardımcısı Yulie Kwon Kim, “Google Workspace sektör lideri güvenlik yetkinliklerini pazar lideri güvenlik partnerlerinden oluşan bir ekosistemle genişleterek Workspace müşterilerine kendi güvenlik duruşu ihtiyaçlarını karşılama konusunda seçim özgürlüğü ve esnekliği sunuyor. Palo Alto Networks ekosistemimizdeki stratejik partnerlerimiz arasında yer alıyor. Prisma SASE Uygulama Hızlandırıcının kullanıma sunulmasını ve Workspace kullanıcılarına sağlayacağı faydaları görmeyi heyecanla bekliyoruz.” dedi.

ServiceNow Teknoloji İş Akışı Ürünleri Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Pablo Stern, “ServiceNow ve Palo Alto Networks iş birlikleri kapsamında Prisma SASE Uygulama Hızlandırma teknolojisinin entegrasyonu aracılığıyla her iki platformun güçlü yönlerinden yararlanarak müşterilerimizin iş hedeflerine daha etkin bir şekilde ulaşmalarını sağlıyor. Değerli partnerimiz Palo Alto Networks’ün uzmanlığının yanı sıra üstün performans ve müşteri deneyimi sunma taahhüdü ile ServiceNow’un müşterilere pazar lideri inovasyon sunma misyonu son derece uyumlu. İşin geleceğini güvenli ve verimli bir yaklaşımla şekillendirmek için iş birliğimizi yeni bir boyuta taşımaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Slack Yazılım Mühendisliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Milena Talavera, “Slack olarak kullanıcıların doğru bilgiye ihtiyaç duydukları an ulaşabilmelerinin önemli olduğunu biliyor, bu nedenle yapay zeka destekli bir platform sunma konusunda iş birliğine dayalı bir yaklaşım benimsiyoruz. Ortak müşterilerimiz Palo Alto Networks’ün Uygulama Hızlandırma teknolojisini Slack ile entegre ettiklerinde ciddi performans artışı görüp dosya indirme süresini önemli ölçüde azaltırken güvenliğe öncelik verebilecek. Bu entegrasyonun, kullanıcıların iş günleri boyunca zamandan nasıl tasarruf etmelerini ve daha üretken olmalarını sağlayacağını görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

Zoom Global Ekosistem Direktörü Brendan Ittelson, “Yapay zeka destekli tek iş birliği platformumuz olan Zoom Workplace, şirketlerin bağlantı ve iletişim kurma biçimini yeniden tanımlayarak verimliliği ve etkinliği daha önce görülmemiş düzeyde artırıyor. Palo Alto Networks’ün Uygulama Hızlandırıcı özellikli Prisma SASE sistemiyle eşleşme sayesinde hem ekiplerin bağlantı kurma ve iş birliği yapma şeklini yeniden tanımlıyor hem de her etkileşimin sektör lideri güvenlikle korunmasını ve en iyi kullanıcı deneyimi için sürekli optimize edilmesini sağlıyoruz. En ileri teknolojilerin kesintisiz entegrasyonu ve kullanıcı deneyimlerini sunma taahhüdümüz bizi farklılaştırıyor. Bu yetkinliklerimiz sayesinde işletmeleri özgürce güvenli iletişim kurmaları için güçlendirebiliyoruz.” dedi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir